AHA Mura Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje ORK Pirot OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot
Sport

Objavljeno 12.05.2019. | objavio Plusonline

0

Markova mašinerija za golove nastavila da “melje”! U 12 utakmica pirotski fudbaleri, postigli su 38, a primili samo 3 gola. Mister gol i Milovan Ilić postigli po dva gola!

Srpska liga Istok

29.kolo

Gadžin Han: Zaplanjac – Radnički   0:4   (0:1)

Radnički : Koković , Djordjević , Mančić,  Dojkić , Marković , Tolić , Pobulić , Veličković , Radičević , Spasić , Stojković

Rezerve:  Cvetanović ,  N.Petrović , Lučić , Stanković , Petković , Ilić , Tomović

… Da se ne uvrede Ržanci, ali, Ivan Džunić, kao rodjeni Ržanac, uporedio je teren u Gadžinom Hanu, rekavši da je nešto bolji od terena u Poljskoj Ržani. ,,Stadion,, ima tribine , za oko 200 ljudi, ogradjen  tipično kao u selima . Eto to je prvi utisak u 16.15 od Ivana Džunića i predsednika Zorana Nikolića.

Vreme prijatno , nema kiše, padala je kod Bele Palanke, kaže Džunić.

Kao što se vidi, Marko Vidojević je “promešao karte” uveo u  tim  rezervnog golmana Kokovića, umesto, “požutelog” Vlajkovića igra mladi Đorđević, nema Ćirkovića, a umesto Tomovića, startuje ponovo Radičević.

Vratio se kapiten Filip Tolić što će za igru po ovakvom terenu biti veoma značajno. Treba igrati tačan pas i sigurnu organizaciju na sredini terena.

Vidojević se odlučio za  ofanzivnu  formaciju 4-4-2, sa Stojkovićem i Spasićem u napadu.

Počelo je !

3.minut centaršut sa desne strane, Bojan Dojkić je glavom šutirao, ali  pravo golmanu u ruke !

8.minut šut Pobulića sa 10 metara golman je odbranio

9.minut udarac Spasića, ponovo golman brani

12.minut  Gooool   Mister gol !!  Aca Stojković 0:1

Centaršut Bože Mančića, njegova “kifla” pala je lopta na 10 metara, Aca Stojković je šutirao glavom, lobovao golmana i lopta je završila u mreži.

16.minut  od poslednjeg javljanja Ivana Džunića, kada je Stojković postigao gol, trajao je prekid. Najpre zbog povrede domaćeg fudbalera, nezgodno je stao i teže povredio zglob. Potom su igrači nekoliko minuta jurili psa po terenu što je izazvalo smeh u gledalištu, ali i ostavilo utisak gde se sve i u kakvim uslovima igra fudbal u Srpskoj ligi.

18.minut  domaći su , kao i Pukovčani svi na svojoj polovini i pokušavaju preko Djordjevića, koji je igrao u podmlatku Radničkog u kontranapadu da nešto učine.  Prema rečima Ivana Džunića, teren je uzan i kraći, što olakšava odbranu domaćima, ali i organizovaniju igru pirotskom timu

25.minut  Slobodan udarac Pobulića, lopta je završila preko prečke.

27.minut igra se stalno na polovini Zaplanjca. Golman Koković još uvek nije “pipnuo” loptu. Domaći često izbacuju loptu u obližnje “šljivike i livade”!!

33.minut prvi put su se domaći približili šesnaestercu, ali je Mladenović loše šutirao.

34.minut srušen je Stojković  na deset metara od gola, gosti su tražili penal, ali arbitar je smatrao drugačije.

35.minut ponovo  je sudija mogao da svira penal za Radnički, lopta je domaćeg fudbalera udarila u ruku.

36.minut ređaju se šanse pred golom domaćih, ali, kako kaže Ivan Džunić u velikoj gužvi pred golom teško je snaći se !

37.minut kombinacija Spasića i Stojkovića , Spasić se našao na 5 metara od gola, ali je štoper u poslednjem trenutku izbacio loptu u korner. U poslednjih desetak minuta lopta ne izlazi iz šesnaesterca domaćih, ali “neće u gol”!

39.minut  domaći centarfor Djordjević je pobegao u kontranapadu, ali se spetljao i lopta je završiila u gol autu

42.minut Stojković je šutirao glavom , ali kraj gola

44.minut Spasić je konačno dobio malo  prostora za šut, ali je njegova lopta završila u rukama golmana.

45.minut kraj prvog poluvremena.  Utisak Ivana Džunića da su ovo najteži uslovi za igru  u Srpskoj ligi. Pojačani domaći grači sa nekoliko fudbalera koji do sada nisu igrali, grčevito se borili pred svojim golom i uspeli da u dva navrata ugroze Kokovića, ali nisu uspeli da šutiraju ka golu. Radnički je u prvom poluvremenu propustio 5-6 prilika. Skoro da je nemoguće igrati zbog dimenzija terena i neravnina, tako da je Radnički danas prvi put na iskušenjima. Uz sve to, čudi način na koji je arbitar u prvom poluvremenu sudio. Dozvoljavao je startove domaćih igrača, nije dosudio dva čista penala za Radnički. Ocena mnogih  da je ovaj meč poslednja nada za rivala . To se oseća u igri domaćih, ali i načinu “deljenja pravde”!

48.minut  Sve je nastavljeno kao u prvom poluvrenenu . “Viktorija” kako reče moj prijatelj Nebojša iz Niša koji svim srcem navija kako reče za fudbal, za Radnički. I on mi je potvrdio da sudija u prvom poluvremenu nije svirao dva čista penala. Dakle, ocena iz neutralnog ugla.

52.minut  Goool Mister gol! Aca Stojković  0:2

Mladi Radičević je prošao levom stranom ušao u 16 metara i kada  je želeo da šutira srušen je na desetak metara i arbitar “nije imao gde” treći penal za Radnički je ipak sviran. Aca Stojković bio je, siguran sa 11 metara, postigao je svoj 26. gol u prvenstvu.

60-minut – napadi Radničkog ne prestaju, domaći su u nastavku još u zatvorenijoj varijanti. Igraju s više startova, preti da se neko od igrača povredi. Spasić i Pobulić imali su dobre pokušaje ali je golman odbranio.

69.minut Novi grub sart odbrambenog igrača  na Milošu Spasiću i sudija  je očigledno svestan svojih grešaka , ponovo pokazao na penal. Boža Mančić je uzeo da šutira, želeo je da prevari golmana i onim poznatim “Panjenka” udarcem podigao loptu da je pošalje po sredini gola, golman je sačekao i uhvatio loptu kao na treningu.

Ivan Džunić nije bio zadovoljan ponašanjem fudbalera , bilo je nedopustivo da se ponašaju na neprimeren način. Pretpostavljamo da će imati šta da im kaže Marko Vidojević. U Radničkom se do sada znalo ko šutira penale !

75.minut    Goool Ilić 0:3

Pati Spasić je u svom stilu prošao desnom stranom odigrao povratnu, a Ilić sa nekoliko metara zatresao mrežu.

76.minut Marko Vidojević se odlučio i za treću izmenu.  Želeo je da “sačuva” i odmori Acu Stojkovića, ušao je Petković. Pre toga, Ilić je zamenio Radićevića,  a  umesto Veličkovića  ušao je  Stanković.

77.minut Gooool Milovan Ilić   0:4

Snalažljivi Ilić po drugi put se upisao u listu strelaca. Uputio j snažan udarac u desni donji ugao i golmanu je preostalo da po četvrti put “vadi” loptu iz mreže.

88.minut –Pati Spasić se našao na pet metara , ali je propustio priliku da nastavi tradiciju “petardi” šutirao je kraj gola.

89.minut Ilić  se našao u dobroj poziciji, očekivao se pogodak, ali je i njegova lopta završila kraj gola.

KRAJ, Radnički je pobedio na još jednom gostovanju , ubedljivo, ne primivši gol. Utisak da su  fudbaleri Marka Vidojevića danas mogli da postignu rekordan broj golova u ovom prvenstvu ! No, važnije od svega da je serija nastavljena, da je postignuta 12. prolećna pobeda , da su fudbaleri  Radničkog ovog proleća  postigli 38 golova, a primili samo tri. Aca Stojković je ubedljivo najbolji strelac sa 26 golova. Marko Vidojević je serijom pobeda postao jedan od najuspešnijih trenara u istoriji Radničkog.

Bravo za naš tim. U nedelju očekujemo Car Konstantin za srećnu, 13.prolećnu pobedu!

Bravo za Marka i njegovu “mašineriju” za pobede i golove !

PS

I vest  koja je danas razjašnjena. U Bošnjacu nisu igrali Jedinstvo i Temnić. Naime Varvarinci su tokom prošle nedelje igrali Kup utakmicu kao domaćini sa Župom i izgubili ovaj meč sa 1:0. Zbog ove kup utakmice tražili su odlaganje meča u Bošnjacu . Igraće se ove srede.