AHA Mura Boban Tolić Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo Zoran Nikolic ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot
Sport

Objavljeno 12.11.2019. | objavio Plusonline

0

Košarkaši Pirota pobedili Zdravlje u Leskovcu, plasirali se u finale Kupa Srbije na nivou Regiona Niš

Kup Srbije

3.kolo

Leskovac :  KK Zdravlje – KK Pirot 91: 95   ( 22:22, 26:30, 21:19, 22:24 )

Pirot: Djonlić  26  5  tr, Mukanović,   Filipović 25  7  tr.  Stefanović      Stanković 8 ,  Balović .   Vasić  12,  Ignjatović,  Matović 9    Ljubenković 15, 2.tr   10.skok B. Djordjević 4  , Stojanović   4

Neću reći naravno , da su Markovi momci otišli da odrade Kup utakmicu i da se spreme za sledeći meč Neću jer , ko voli, pogotovo oni , da izgube od Leskovčana.

Zna se , posebno u košarci  da ti klubovi  iz naše Lige, retko mogu da ugroze ekipe iz KLS, to jest prve Lige Srbije, u koju se kasnije uključuju Zvezda, Partizan, FMP, Mega, medjutim, zašto da ne, treba igrati. Ako se ukaže prilika i dobiti. I pobedili su !

Medjutim, ti mečevi sa Leskovčanima uvek imaju taj naglašeni adrenalin, čak i kada se igraju trening utakmice.

Marko je “spustio” loptu  odlučivši da Sanel Mukanović sedi kraj njega i asistira, jer nije igrao ni minut. Balović još “vida rane” tako da i on nije ulazio u igru. Dimitrije Djordjević se oporavlja i treba ga očekivati u sledećoj utakmici ! Skansi Stojanović  igrao je  4. minuta  koliko i  Borko Djordjević, koji ima mali problem s kolenom.

U takvoj utakmici “vinuli su se do neba” Džoni i Dule i pokupili sve aplauze.  Rešeteli su leskovački koš i ponudili domaćinu po neki “lek za umirenje” Dule i Džoni 12 trojki zajedno i 51 koš zajedno.  Odmah uz njih pakleni Ljubenković koji kada zaigra  ništa mu niko ne može. Zamislite  i  10 skokova ! Najave da će Vuk Vasić zaigrati  dobro veoma brzo, da će pokazati raskošni talenat i približiti se  svom  “američkom” bratu Luki  obistinile su se !. Vuk je “zgrabio” minute, rešetao koš “kao mator” zaslužio sve čestitke  i pokazao da će ubrzo i on biti velika Markova snaga. Stanković iz meča u meč igra sve bolje, uklopio se i njegove dve  trojke  pri kraju, kao i Ljubenkovićevi penali, doneli su nam  pobedu !

Kako se na Kup utakmicama do drugog stepena ne radi statistika od  uvek poslovnih i predusretljivih  ljudi iz   KK Pirota smo dobili i ovaj raport !

MVP utakmice dele Đonlić (8 osvojenih lopti, 5 trojki) i Filipović (7 trojki, 6 sk). Ljubenković (dabl-dabl učinak, 15 koševa, 10 skokova .Vuk Vasić (12 koševa, 5 sk, 2 blokade). Vlada Stefanović  5 skokova u napadu i još toliko osvojenih lopti. Strahinja Stanković (dve izuzetno važne trojke). Karakteristika utakmice je razigranosti svih koji su bili na terenu.

Košakaši  Pirota   su  na 3 minuta pre kraja imali  9 koševa prednosti, ali su domaći u poslednjim sekundama, pre Ljubenkovićevih slobodnih bacanja smanjili na 93:91. I to je od njih bilo sve.

Pirot će, u 4.kolu igrati, najverovatnije u Pirotu sa ekipom Napretka iz Aleksinca članom KLS, ili Prve lige, kako vam  je volja !