AHA Mura Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje ORK Pirot OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

Košarkaši Pirota na još jednom meču u gostima poraženi “na jednu loptu”!

Druga liga

25.kolo

Zrenjanin:  KK Proleter – KK Pirot  82:78 (21:16, 21:16, 26:25, 14:21)

Pirot: Živanović 7 (2 : 1)  2  tr Mukanović  5   1tr.  Stefanović  1 (2:1),  Stefanović  4 (2:1) 1 tr., Stanković  10  2 tr,  Ilić  13  1.tr  D.Đorđević  8 (1:1)  1tr.Djurdjević,  Mitić 7  (7:1), Matović 19  (4 :3), Pirot

Šut za 1 poen       16:7          44   %

Šut za 2 poena     39:22         56,2 %

Šut za 3 poena     28:9          32    %

Prvo poluvreme 5.min 13:6,  10.min. 21:16  15.min. 35:22 , 20.min.  42:32

Drugo poluvreme 25.min. 53: 47, 30.min. 68:57; 35.min. 76:73  40.min 82:78

Koja je ovo utakmica po redu koju Markov tim gubi u finišu!? Sad, kada bi hipotetički postavili pitanje koliko smo bodova tako izgubili, Pirot bi bio na tronu. Medjutim, košarka je takav sport, da se do poslednjeg sekunda rezultat često ne zna!

Umorni od puta, nekoliko “rovitih” igrača, sve to uticalo je da Proleter, nekada veliko ime srpske košarke koji se bori za opstanak, odigra bolje i obe četvrtine dobije istim rezultatom, 21:16!

Već u trećoj četvrtini bilo je drugačije. Piroćanci nisu smanjili rezultat, ali je u ovom periodu bilo skoro “egal” 26:25. Zbog umora ali i nedovoljno oporavljeni, Nemanja Mitić,  Miodrag Stojanović i Nikola Djurdjević imali su manju minutažu, a Vladimir Stojanović nije putovao na utakmicu. Priliku je iskoristio mladi Strahinja Stojanović postigavši 10 koševa i 2 “trojke” a mladi Dimitrije Djordjević imao je u finišu loptu za trojku, ali su sudije dosudile da je gazio liniju!

Ovog vikenda prvenstvo se završava. Dolazi komšija, stari rival i sportski prijatelj leskovačko Zdravlje. Kada se i taj meč završi, vredno rukovodstvo našeg Kluba sumiraće rezultate, napraviti odredjene procene i rešenja i kako reče Sanel Mukanović, sledeća sezona trebalo bi da bude pirotska !

14 Plana 25 0 25 1572 2166 -594 25

Iz Lige ispadaju, bez obzira na rezultate poslednjeg kola Plana, Žarkovo, Rtanj i Vrbas. Novi članovi Prve lige biće Kolubara Lazarevac  i Napredak Bosforus Aleksinac.