29. oktobar 2019. 09:09 Sport Pirot Plus Online

Triglav ŽKLS

2.kolo

Pirot: ŽKK Gimnazijalac Tigar - OKK Paraćin 58:47

Bila je ovo dinamičana i u drugom poluvremenu neizvesna utakmica. Domaće košarkašice su odlično otvorile utakmicu i prvu četvrtinu rešile u svoju korist 12:07. Dobru igru prenele su i u drugu četvrtinu koju su rešile sa 19:11 da bi na na poluvreme otišle sa prednošću od 13 poena.

Međutim, u nastavku utakmice opet je došlo do pada u igri domaćih i Paraćinke treću četvrtinu rešavaju u svoju korist (11:20) i utakmicu uvode u neizvesnu završnicu. Sredinom poslednjeg perioda gošće se približavaju na samo jedan poen zaostatka (46:45) međutim, košarkašice Gimnazijalca Jovana Ignjatović i Staša Bunčić sa dve vezane trojke vraćaju prednost domaćoj ekipi na +9. Do kraja utakmice gošće nisu uspele ozbiljije da se rezultatski približe a košarkašice Gimnazijalac Tigra ostvaruju prvu i veoma važnu pobedu u ovom takmičenju.

Najefikasnija na utakmici bila je Anja Đukić iz Paraćina, koja je postigla je 23 poena, dok je po učinku pratila Jelena Lazarević koja je uz 13 poena imala i 11 skokova. Kod domaće ekipe dve košarkašice su imale dabl-dabl učinak, Staša Bunčić je ubacila 13 poena i imala 10 skoka, a Vera Đorđević je uz 12 poena imala takođe 10 skoka, dok je Bratislava Ignjatović dodala 13 poena.

Tokom protekle nedelje gosti našeg kluba bili su treneri Ratko Joksić i Dimče Kofileski koji su održali edukativne treninge sa pionirkama, kadetkinjama i seniorkama Gimnazijalca. Bila je ovo još jedna prilika da košarkašice, a pogotovu treneri Gimnazijalce nauče nešta novo od iskusnih stučnjaka.

Seniorke „Gimnazijalca“ utakmicu četvrtog kola Prve regionalne ženske lige igraju u Nišu sa ekipom Student 2. Utakmica se igra u subotu od 14,30 časova.

Kadetkinje „Gimnazijalac-Tigar“ u trećem kolu Triglav ŽKLS gostuju ekipi Crvene zvezde. Utakmica se u Beogradu igra u nedelju od 17 časova.