Još jedan javni čas pirotskih fudbalera u Beogradu! Posle Ognjena Koromana, Marko Vidojević “nadmudrio” i Ratka Dostanića !

Zemun: Zemun – Radnički Pirot    0:2     (0:0)
Radnički: Šuljagić, Vlajković, Dojkić, Marković, Mančić, Tolić, Bempah, Ćirković (Mirković), Kostić Milutinović (Edoa), Spasić, Pobulić (Spasojević)
Rezerve: Stanimirović, Spasojević,  Edoa, Mirković, Radičević, S. Petrović, Radivojević

Sudije: Pavle Ilić, Dragan Nikolić, Njegoš Tubić, 4. sudija Milan Stefanović

Delegat: Ljubomir Kovačević

Posmatrač: Dejan Santrač

Strelci: 79. minut Dimitrije Pobulić 0:1, 82. minut  Filip Tolić  0:2

Obe ekipe u današnji meč ušle su pod imperativom pobede jer rezultatski nisu blistale u poslednja dva kola. Zemun je na dva gostovanja ostao bez bodova, dok je Radnički osvojio samo bod protiv Pazaraca.

Poslednji put ova dva tima sastala su se u sezoni 2016/17 kada su Zemunci deklasirali Radnički na svom terenu rezultatom 4-0, dok je u Pirotu Radnički slavio minimalnim rezultatom 1-0.

Početni minuti utakmice protekli su u blagoj inicijativi fudbalera Zemuna.

Sve pokušaje domaćih uspešno su zaustavljali Dojkić i Marković na tridesetak metara od gola.

U 11. minutu dobro je centrirao Tolić posle dosuđenog slobodnog udarca iskosa sa leve strane, ali je neko od domaćih izbacio loptu u polje.

Posle početne terenske inicijative Zemuna, Piroćanci su konsolidovali svoje redove i od desetog minuta oni su ti koji su imali loptu u svom posedu.

28. minut se igrao kada je Vlajković posle poigravanja u svom šesnaestercu izgubio loptu, a napadač domaćih šutirao preko gola.

Bempah je posle oštrog starta u 32. minutu zaradio potpuno zasluženo žuti karton.

U sledećem minutu imao je Radnički odličan kontranapad, ali su se u odsudnom trenutku spetljali napadači gostiju i šansa je otišla u nepovrat.

Zemunci su najbolju priliku u dosadašnjem toku meča imali u 34. minutu kada je napadač domaćih šutirao glavom sa pet metara preko prečke.

Prvi pravi udarac u okvir gola Zemuna uputio je Tolić sa dvadesetak metara, ali je golman domaćih lako zaustavio udarac. Sve to dešavalo se u 37. minutu.

Do kraja poluvremena nije bilo pravih prilika.

Prvo poluvreme je završeno rezultatom 0-0.

79. minut Goool! Dimitrije Pobulić. Radnički vodi 1:0

Na početku drugog poluvremena Marko Vidojević se odlučio da umesto Kostića Milutinovića u igru uvede Edou.

U 50. minutu Spasić je ukrao loptu na sredini terena, predriblao dva igrača Zemuna, izvanredno centrirao, Edoa je u trku loše zahvatio loptu na drugoj stativi.

Pati Spasić je i pet minuta kasnije uleteo u šesnaest metara, međutim golman je na vreme izašao i pokupio loptu ispred Spasića.

Dobru fudbalsku predstavu u dosadašnjem toku utakmice upotpunile su i navijačke grupe Taurunum i Pirgosi sjajnim navijanjem i bodrenjem svojih ljubimaca.

U 65. minutu Ćirkovića je zamenio Mirković

Mogli su gosti u dva navrata da stignu do gola ali je golman oba puta stigao do lopte pre napadača

78. minut Gool 0-1 Pobulić

Ušao je neko od igrača Radničkog u kazneni prostor, šutirao, lopta se od stative odbija do Pobulića koji je šalje u praznu mrežu

79. minut Pobulića menja Spasojević

82. minut Gool 0-2 Tolić

Edoa uzima loptu na centru, prodire po desnoj strani i izuzetnom paralelom upošljava Tolića kome nije bilo teško da zatrese mrežu Zemunaca

Do kraja meča Zemunci su krenuli na sve ili ništa ali bezuspešno.

93. minut kraj utakmice

Zaslužni trijumf fudbalera Radničkog u Gornjoj varoši.

*Info, foto i video: Goran Tričković

****************************************************

Treba znati, treba raditi, ali i treba VEROVATI!  Marko Vidojević i njegovi momci i rade i znaju i VERUJU!  Bili su strpljivi, prolazili su različite prepreke, savladavali ih i  žurili napred. Ka cilju!

A cilj je  jasan.! Ušli smo u ,,veliko društvo,, sa samo jednom željom da pokažemo da vredimo, da i tamo možemo da igramo JAKO, da i tamo možemo da pobedjujemo i kao nekada budemo RADNIČKI PIROT !

Ova fudbalska pirotska storija jačana je iz iskušenja u iskušenje. Od Kragujevca nadalje, rasli su i Marko i njegovi , slali fudbalskoj Srbiji  sve jače poruke, pobedjivali u Beogradu, gde se retko ,,dozvoljava,, do današnjeg popodneva.  Marko je sa svojim fudbalerima  u Gornjoj varoši, koju i Zvezda i Partizan nisu često osvajali, očitao još jednu lekciju iz domaćeg zadatka ,,kako  nadigrati i savladati Zemun i biti najbolji,,.

Posle  Žarkova i Ognjena Koromana , palo je još jedno poznato fudbalsko ime.

Ratko Dostanić, morao je danas da pruži ruku boljem od sebe. Vidojević je u Beogradu  najpre  nadmudrio trenera Žarkova , a danas, njegova  druga ,,žrtva,, bio je  još jedan  Zvezdaš Ratko Dostanić.

Idemo dalje. Neće se ovde stati. Radnički je dobio dva velika pojačanja u ljudima koji znaju, sve što će biti potrebno , uradiće , obezbediće  ulove da nastave ,,beli,,  još jače  ovaj hod ka cilju!

O tom cilju nećemo glasno, ali zašto ne reći.  Znate ono !

Ako imate cilj i ako VERUJETE,  uspećete!

U  Radnički se vratio čovek koji zna kako se pobedjuje. Dragoslav Jocić Tref je čovek koji donosi sreću. Sa njim, njegov mladji prijatelj, uspešan čovek od sporta , pun savremenih misli , energičan, Dragan Tomašević.

Marko, Tomaš i Tref, dobitna kombinacija koja će nadalje voditi naše momke ka  cilju ( o kojem nećemo mnogo). A taj cilj nije daleko, ako se nastavi kao ovog popodneva u Zemunu.

Ljudi, vratite se sportu, vratite se na Stadion kraj Nišave, vratite se u Halu Kej, verujte u naše pirotsko i ciljevi će nam se ostvarivati.