Jesenji prvak sa dva igrača manje u poslednja dva minuta preokrenuo rezultat i osvojio bodove u Zaječaru! Ivana Savić Georgijev postigla pobedonosni gol!

13. mart 2017. 09:30 Sport Pirot Plus Online

Prva liga Istok

12, kolo

Zaječar: Mladost -Pirot 22:23 (10:13)

Pirot : Vidojković, Rančić 1, Stojanović, Savić Georgijev 6, Selena Tančić 1, Simona Tančić 9, A.Pešić 2, Antić 2, Tošić 1, Marković 1, Ćirić, A.Jovanović , Dinčić, Randjelović, Z.Kostić,

Igrač utakmice Ivana Savić Georgijev

Teže nego što se očekivalo jesenji prvak osvojio je prve prolećne bodove. Piroćanke su u prvom poluvremenu igrale sigurnije i imale stalno vodjstvo. U nastavku su domaće promenile način igre u odbrani, što nije odgovaralo pirotskom timu i preokrenule rezultat u svoju korist. Domaće su prvi put došle u vodjstvo u 47.minutu kada su povele sa 19:18, a potom imale i dva gola prednosti. Dva minuta pre kraja pirotske rukometašice uspele su da izjednače na 22:22 i minut pre kraja golom Ivane Savić Georgijev uspele da osvoje bodove. Treba reći da su u poslednja dva minuta Piroćanke igrale sa dva igrača manje i u tom periodu uspele da učine veliki napor i naprave iznenadjenje, preokrenuvši rezultat u svoju korist!!!

Najbolje u našem timu bile su Simona Tančić i iskusna Ivana Savić Georgijev.

U sledećem kolu u subotu 18. marta, od 18h u Hali Kej ŽRK Pirot dočekuje ekipu Topličanin iz Prokuplja.

Prihod sa ove utakmice biće namenjen za lečenje male Mile Panić.