AHA Mura Boban Tolić Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

8.kolo

Babušnica:  Lužnica – Tanasko Rajić   0:2 (0:2)

Lužnica:  Djordjević, Jonić ( Jovanović ),  Zeković, Perović, Stojković, Jovanović, Stanković, Zodorović, ( Mančev), Mladenović, Vacić, J.Djordjević

Tanasko Rajić:  D.Petrović, Nikolić, Bogdanović, Kamenović, Stoilkov, R.Petrović, Velev,  Vasić, Mateić, V.Petrović  (Stoiljković),  Simonov (Kovač)

U Babušnici je odigran jedan od derbija ovog kola zone “Istok”, komšijski derbi. Zasluženo su gosti odneli  bodove  i  tako opravdali poziciju  u vrhu tabele.

Posle  početnog ispitivanja snaga, sredinom prvog poluvremena, Nikola Vasić je ispratio fenomenalno dodavanje Jovana Veleva, izašao sam ispred veoma dobrog golmana Đorđevića i doveo goste u vođstvo. Posle gola  igralo se  bez posebnih prilika, sve do pred kraj poluvremena. Opet u glavnoj ulozi Vasić, koji je svojim driblinzima izbacio iz igre nekoliko fudbalera domaće ekipe, asistirao Vladimiru Matejiću, koji je svom stilu pogodio mrežu i povećao vođstvo na 2:0.

U drugom poluvremenu, domaći su pokazali više želje, ali su se gosti dobro branili i iz kontri vrebali da povećaju rezultat.  Mogao je rezultat da bude i veći, da su Vasić, Kovač i Stoiljković bili prisebniji. Sve u svemu pravi derbi. Sam kraj utakmice, obeležilo je isključenje gostujućih igrača Nikolića i B. Petrovića, kao i trenera Popovića, ali “nećemo” o sudijama, Ali  znamo da u narednom kolu u Pirotu gostuje favorizovana ekipa Timoka.