AHA Mura Boban Tolić Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo Zoran Nikolic ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

8.kolo

Babušnica:  Lužnica – Tanasko Rajić   0:2 (0:2)

Lužnica:  Djordjević, Jonić ( Jovanović ),  Zeković, Perović, Stojković, Jovanović, Stanković, Zodorović, ( Mančev), Mladenović, Vacić, J.Djordjević

Tanasko Rajić:  D.Petrović, Nikolić, Bogdanović, Kamenović, Stoilkov, R.Petrović, Velev,  Vasić, Mateić, V.Petrović  (Stoiljković),  Simonov (Kovač)

U Babušnici je odigran jedan od derbija ovog kola zone “Istok”, komšijski derbi. Zasluženo su gosti odneli  bodove  i  tako opravdali poziciju  u vrhu tabele.

Posle  početnog ispitivanja snaga, sredinom prvog poluvremena, Nikola Vasić je ispratio fenomenalno dodavanje Jovana Veleva, izašao sam ispred veoma dobrog golmana Đorđevića i doveo goste u vođstvo. Posle gola  igralo se  bez posebnih prilika, sve do pred kraj poluvremena. Opet u glavnoj ulozi Vasić, koji je svojim driblinzima izbacio iz igre nekoliko fudbalera domaće ekipe, asistirao Vladimiru Matejiću, koji je svom stilu pogodio mrežu i povećao vođstvo na 2:0.

U drugom poluvremenu, domaći su pokazali više želje, ali su se gosti dobro branili i iz kontri vrebali da povećaju rezultat.  Mogao je rezultat da bude i veći, da su Vasić, Kovač i Stoiljković bili prisebniji. Sve u svemu pravi derbi. Sam kraj utakmice, obeležilo je isključenje gostujućih igrača Nikolića i B. Petrovića, kao i trenera Popovića, ali “nećemo” o sudijama, Ali  znamo da u narednom kolu u Pirotu gostuje favorizovana ekipa Timoka.