AHA Mura Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje ORK Pirot OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot
Sport

Objavljeno 03.12.2018. | objavio Plusonline

0

“Gimnazijalke” pobedom završile jesenji deo prvenstva

Košarkašice Gimnazijalca su u poslednjem, 7. kolu, jesenjeg dela prvenstva Prve regionalne ženske lige – jug B zabeležile još jednu pobedu na gostovanju, u Boru su savladale ekipu Zicer rezultatom 53:51.

Bila je ovo još jedna triler utakmica u režiji mladih košarkašica Gimnazijalca. Naše košarkašice su odlično otvorile utakmicu i prvu četvrtinu dobile sa 15:07, da bi nakon toga košarkašice Zicera, uz nekoliko grešaka sudija, smanjile razliku i na poluvreme se otišlo sa plus 4 za naš tim (25:29).

Rezultatska neizvesnost se nastavila i u drugom poluvremenu. Nakon prestrogo dosuđene pete lične greške Marije Marković domaće košarkašice su na 6 minuta pre kraja, prvo izjednačile na 40:40 a potom i povele sa 3 poena prednosti (46:43). Tada na scenu stupaju najiskusnije kod Gimnazijalca i sa tri trojke preokreću rezultat (Janja Marinković dve i Milica Mančić jedna) u našu korist. Do kraja utakmice domaće košarkašice su, nakon greške u dodavanju naših košarkašica, imale loptu u svom posedu, ali nije bilo vremena da bilo šta učine.

Naš mladi tim, na čelu sa trenerom Vladicom Ranđelovim, izvojevao je još jednu veoma važnu pobedu u ovom, po kvalitetu ekipa, veoma ujednačenom prvenstvu.

Čestitke svim košarkašicama Gimnazijalca na velikoj požrtvovanosti u dosadašnjem delu prvenstva i borbi u za naš grad i naš klub.

Sastav: Milica Mančić 14 poena, 10 skokova, Jovana Ignjatović, Anastasija Petrović, Staša Bunčić 13 poena, 11 skokova, Marija Mladenović, Janja Marinković 18 poena, Bratislava Ignjatović 2 poena, 3 asistencije, Mina Jovanović, Marija Marković 6 poena i 5 asistencije, Sofija Rančić, Anđela Živković 10 skokova.

8 Ртањ 7 0 7 286 : 466 7

Seniorke Gimnazijalca prvenstvo nastavljaju krajem januara (26/27.01.2019.), gostovanjem prvoplasiranom Paraćinu.

Tekst i slike : ŽKK Gimnazijalac