"Gimnazijalke" pobedom završile jesenji deo prvenstva

03. decembar 2018. 08:00 Sport Pirot Plus Online

Košarkašice Gimnazijalca su u poslednjem, 7. kolu, jesenjeg dela prvenstva Prve regionalne ženske lige - jug B zabeležile još jednu pobedu na gostovanju, u Boru su savladale ekipu Zicer rezultatom 53:51.

Bila je ovo još jedna triler utakmica u režiji mladih košarkašica Gimnazijalca. Naše košarkašice su odlično otvorile utakmicu i prvu četvrtinu dobile sa 15:07, da bi nakon toga košarkašice Zicera, uz nekoliko grešaka sudija, smanjile razliku i na poluvreme se otišlo sa plus 4 za naš tim (25:29).

Rezultatska neizvesnost se nastavila i u drugom poluvremenu. Nakon prestrogo dosuđene pete lične greške Marije Marković domaće košarkašice su na 6 minuta pre kraja, prvo izjednačile na 40:40 a potom i povele sa 3 poena prednosti (46:43). Tada na scenu stupaju najiskusnije kod Gimnazijalca i sa tri trojke preokreću rezultat (Janja Marinković dve i Milica Mančić jedna) u našu korist. Do kraja utakmice domaće košarkašice su, nakon greške u dodavanju naših košarkašica, imale loptu u svom posedu, ali nije bilo vremena da bilo šta učine.

Naš mladi tim, na čelu sa trenerom Vladicom Ranđelovim, izvojevao je još jednu veoma važnu pobedu u ovom, po kvalitetu ekipa, veoma ujednačenom prvenstvu.

Čestitke svim košarkašicama Gimnazijalca na velikoj požrtvovanosti u dosadašnjem delu prvenstva i borbi u za naš grad i naš klub.

Sastav: Milica Mančić 14 poena, 10 skokova, Jovana Ignjatović, Anastasija Petrović, Staša Bunčić 13 poena, 11 skokova, Marija Mladenović, Janja Marinković 18 poena, Bratislava Ignjatović 2 poena, 3 asistencije, Mina Jovanović, Marija Marković 6 poena i 5 asistencije, Sofija Rančić, Anđela Živković 10 skokova.

Tekst i slike : ŽKK Gimnazijalac