Forma fudbalera Radničkog u usponu. Kuzmanović na dobrom putu da formira tim. Mladi traže šansu!

04. avgust 2018. 13:05 Sport Pirot Plus Online

Lebane : Radan – Radnički 0:1 ( 0:0)

Trening utakmica

Radnički : Stamenković, N. Mančić,Marković,Dojkić, B. Mančić, Tolić, Radičević, Ristov, Spasić, Milinković, Dunjić.
Rezerve: Cvetanović, Nikolić, D.Petrov, A.Djordjević, Mijatović, M.Djordjević.

Strelac Nemanja Mančić u 60. minutu

Meč dva srpskoligaša igran je u prvom poluvremenu po nesnosnoj vrućini, što je uticalo da fudbaleri oba tima u tom periodu nisu uspeli da pruže maksimum. Pirotski tim imao je nekoliko povoljnih prilika. Nemanja Mančić izašao je sam pred golmana, imao je još jednu priliku, kao i Denis Ristov i Milan Dunjić. Ovaj fudbaler je došao "na probu" iz Borče, igrao u mladjim selekcijama Borče, Crvene Zvezde, Čukaričkog, zatim u prvom timu Hajduka sa Liona i prošle sezone ponovo u Borči. Dunjić je ostavio dobar utisak u prvih 45 minuta, postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

U timu Radničkog nije bilo Vlajkovića zbog povrede, a Nemanja Petrov nije se pojavio na jučerašnjem treningu. Razlog nije poznat, možda zbog povrede !?

Trener Kuzmanović za sada "bonus" igrače rešava uvodjenjem u tim dvojice bivših igrača podmlatka Internacionala, Radičevića i Milinkovića.

U drugom poluvremenu gostujuća ekipa nastavila je da igra bolje od protivnika, ponovo je stvoreno nekoliko pilika, da bi u 60. minutu Nemanja Mančić nadoknadio propušteno iz prvog poluvremena. Posle kombinacije sa Marijanom Milinkovićem, N. Mančić se našao pred golmanom i pogodio za 1:0.

Trener Kuzmanović u nastavku uvodio je sve i igrače sa klupe i time omogućio da još jednom pokažu u kakvoj su formi i istaknu kandidaturu za startnu jedanaestoricu.

Milan Dunjić pokazao je kvalitetet, ali se videlo da nije dovoljno spreman, što će biti jedan od njegovih zadataka, kako bi se nametnuo i obezbedio sebi mesto u timu.

Do kraja utakmice "beli" su postigli još jedan gol koji je poništen zbog ofsajda.

Prema rečima ljudi iz Radničkog, proba u Lebanu je uspela. Trener Kuzmanović je proverio formu svih igrača, osim golmana Zvezdana Cvetanovića.