Briljantna igra: Radnički – Sindjelić 5:1 (4:1)

20. april 2015. 06:50 Sport Pirot Plus Online

22.kolo

Pirot: Radnički - Sindjelić Niš 5-1(4-1)

Radnički : Perić, Davidović, Nikolić, Spasić, Stojković, Stamenković, Petrov, Apostolović, M.Mančić, Dimitrov, Momić.

Rezerve : Pešić, Petrović, Vasić, Tolić, M.Spasić, Ristov i Ćirić .

Gosti iz Niša danas su se namerili na veoma dobru, čvrstu i golgeterski raspoloženu ekipu Radničkog . Već u trećem minutu, posle brze akcije Piroćanaca, kapiten Marko Mančić počeo je seriju pogodaka. Potpuna dominacija na terenu domećeg tima. Radnički diktira tempo i igra se uglavnom na polovini gostujuće ekipe. Dobra, brza, veoma dopadljiva igra „Belih“ kriunisana je pogotkom Uroša Momića u 17.minutu. Nije se dugo čekalo na treći pogodak. Posle samo dva minuta Željko Dimitrov povećava vodjstvo Radničkog na 3:0. Igrači Sindjelića se gotovo ne sastaju sa loptom. Publika je oduševljena .Akcije se nižu i posle odlične kombinacije u 32 minutu Dimitrov povećava na 4:0.

Pred kraj poluvremena beležimo jednu od retkih akcija gostiju. Naizgled bezopasan pas do centarfora Sindjelića Lazarevića. Odličan prijem i nečekivan šut sa oko 18 metara . Evro gol. Lopta je završila u same rašlje levog ugla golmana Radničkog. Rezultat prvog dela igre 4:1.

Na početku poluvremena u igru ulazi talentovani mladi fudbaler Radničkog Darko Vasić umesto Bojana Stamenkovića. Ubrzo zatim još jedan napadač je u igri, Filip Tolić umesto Apostolovića. Radnički igra sigurno ali kao da se i Sindjelić prenuo posle uragana iz prvog poluvremena. Igra se uglavnom na sredini terena uz blagu dominaciju domaće ekipe. Još jedna izmena u redovima Belih. Trener Aleksić menja halfa Petrova i daje šansu Milošu Spasiću. Odlična igra Radničkog u danasnjem meču krunisana je het-trikom Željka Dimitrova u 90. Minutu. Konačnih 5:1 za Radnički Pirot.

Sudijska trojka obavila je svoj posao skoro bez greške.

Komšijski derbi u značajnom trenutku za oba rivala. Pirotski tim do kraja prvenstva ,,nema pravo na grešku,, a potpuno isti pristup imaju i Nišlije, s obzirom da se bore za opstanak. Ekipa trenera Vojkana Aleskića posle nesrećnog poraza u Vranju, pokušaće da vrati neophodnu pobedničku atmosferu . Zadatak je utoliko teži što mladi tim Sindjelića iz utakmice u utakmicu stasava, igra sve bolje i predstavlja neugodnog rivala. Po igrama u poslednje vreme, Nišlije ne zaslužuju poziciju pri dnu tabele!

Ko će danas biti bolji!?

2.minut utakmice na stadionu kraj Nisave Radnicki golom Mancica vodi sa 1:0

Gooll 1:0 Mancic

15.minut utakmice Momic i 2:0

Gooll Momic 2:0

22.minut sampionski pocetak Zelko Dimitrov 3:0

Gooll Dimitrov 3:0

Moglo je biti 4:0. M.Mancic je izbacio loptu iz gola.Teze je bilo promasiti.Igra se 29.minut.

U 35.minutu brazilska akcija Belih.Ostar sut Dimitrova i 4:0

Gooll Dimitrov 4:0

Potpuna dominacija Radnickog.Posle prvih 45.minuta 4:1 za Radnicki.

Dobar pocetak u drugom poluvremenu Radnicki jos nije krunisao pogotkom.

Mladi napadac ,,Belih'',Darko Vasic poceo je drugo poluvreme umesto Stamenkovica.

U 68.minutu umesto odlicnog ,,Totija'' u igri je Filip Tolic.

U 80.minutu Milos Spasic umesto halfa Petrova.

Radnicki cuva rezultat umesto da deklasira daleko slabijeg protivnika.Bravurozna odbrana golmana Radnickog.

U 90.minutu het trik Dimitrova.Peti gol u mrezi gostiju.Sudija upravo svira kraj,konacno5:1.

Gooll 5:1 Zeljko Dimitrov.