AHA Mura Boban Tolić Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

Prva ženska regionalna liga-Jug B

11.kolo

Kruševac: ŽKK Bagdala-ŽKK Gimnazijalac 69:90 (17:14, 18:19, 16:29, 18:28)

Da ženska košarka ume da bude komplikovana i neizvesna pokazale su ovog vikenda kadetkinje i seniorke Gimnazijalca.

Najpre su kadetkinje u subotu priredile neprijatno iznenađenje treneru Vladici Ranđelovu i izgubile utakmicu u ledenoj balon sali u Svrljigu od slabijeg protivnika rezultatom 67:63.

Najefikasnije u timu Gimnazijalca bile su Danica Petrović sa 14, Jovana Ignjatović je ubacila 13, a Anđela Živković 10 poena.

Seniorke su u Kruševcu odigrale dva potpunio različita poluvremena. Loša igra iz Svrljiga prenela se i na prvo poluvreme utakmice u Kruševcu, pa je domaća Bagdala tokom druge četvrtine imala prednost i 7 poena da bi  na poluvremenu bilo minimalnih 35:33 u njihovu korist. U drugom poluvremenu košarkšice Gimnazijalca kao da su se probudile, zaigrale svoju igru i deklasirale domaćina. Pred kraj utakmice prednost je bila čak +28 (60:88) za naše košarkašice, da bi na kraju  rezultat bio 69:90.

Najefikanija u našem timu bila je Milica Mančić koja je ubacila 25 poena, a poenterski su je pratile Marija Marković sa 19, Janja Marionković sa 15 i Staša Bunčić sa 12 poena.

8 Ртањ 11  0 11 457 : 732 11

Seniorke Gimnazijalca u 12. kolu dočekuju dužnika iz prvog dela prvenstva, ekipu Trstenika, od koje smo izgubili trojkom u poslednjoj sekundi utakmice. Utakmica se igra u Hali Kej u nedelju 24.02.2019. godine od 19 časova.

Kadetkinje Gimnazijalca u sredu gostuju u Kladovu, a pionirke i mlađe pionirke istog dana igraju utakmice u Negotinu. Pionirke igraju i u subotu utakmicu  u Nišu protiv ekipe Studenta.