AHA Mura Boban Tolić Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo Zoran Nikolic ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot
Sport

Objavljeno 02.11.2019. | objavio Plusonline

0

Piroćanci i u derbiju poraženi minimalnim rezultatom! Toliću poništen gol! Neopodna bolja realizacija!

Prva liga Srbije

17. kolo

Stadion FK Metalac

Gornji Milanovac: Metalac – Radnički Pirot    1:0    (1:0)

Subota, 2. novembar 15,30 h

Radnički: Gančev, Dojkić, Mančić, Tolić, Radivojević (Milenković – 57. min.), Kostić Milutinović, Mirković, Petrović (Edoa – 79. min), Spasić, Pobulić (Manić – 88. min.), Spasojević

Rezerve: Cvetanović, Vlajković, Manić, Edoa, Radičević, Ćirković, Milenković

Sudije: Dalibor Manojlović, Miloje Milićević, Miloš Milićević, 4. sudija Ivan Nikitović

Strelac : 1:0 Ješić u 10 .minutu

Pirotski tim je na još jednom gostovanju poražen minimalnim rezultatom. Još jednom su Piroćanci rano primili gol, što kasnije nije moglo da se nadoknadi.

Posle ranog šoka, fudbaleri Dejana Čelara uspevali su da se vrate u igru i budu ravnopravan protivnik. U nastavku je gost imao inicijativu, ali su Milanovčani, gle čuda, u kontranapadima, ugrožavali veoma dobrog, mladog Gančeva.

Filipu Toliću je poništen gol, jer se navodno aktivirao iz ofsajd pozicije. Snimak će pokazati pravu istinu!

U pirotskom timu nije bilo standardnih, štopera Stefana Markovića koji će sutra stati na ,,ludi kamen- čestitamo! Prvi put, meč je sa klupe pratio standardni desni bek Nikola Vlajković.

Zanimljiva je bila i najava domaćina, odnosno poziv navijačima za ovaj susret preko sajta Metalca i postera oblepljenih po Gornjem Milanovcu gde stoji pitanje KAKO SE PRIZEMLJUJE ĆILIM

Našem saradniku Goranu Tričkovicu, za razliku od administracije Radničkog, ljubazni domaćini dozvolili su da snimi izlazak fudbalera na teren. Objasnili su da Goran Tričkovic ima pravo da to uradi.

Krenuli su igrači Metalca od prvog minuta oštro ka golu Piroćanca sa željom da što pre postignu gol.

Ta želja im se ispunila u 10. minutu.

Pobeglo je krilo domaćih po levoj strani, usledio je dobar centaršut u srce šesnaesterca gde se našao kapiten Ješić kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Gančeva.

10. minut Gool 1:0 Ješić

Na velikim iskušenjima su odbrambeni igrači radničkog pored brzih krila domaćih.

Posle datog gola Metalac je i dalje nastavio sa napadima.

Gančev se istakao u 15. minutu kada je zaustavio šut glavom domaćeg napadača.

Fudbaleri Radničkog u prvih 25 minuta meča nisu stvorili nijednu izglednu priliku.

Uspostavio je Radnički terensku ravnotežu od 25. minuta, da bi poslednjih desetak minuta prvog poluvremena imao i više loptu u svom posedu ali bez konkretne završnice.

Jedinu polupriliku imao je Mančić u 35. minutu kada je ušao u šesnaest metara sa leve strane, oštro centrirao po zemlji, ali su odbrambeni igrači Metalca izbacili loptu u korner.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene u rezultatu, domaćin zasluženo vodi sa 1:0.

Krenuo je Radnički nešto odlučnije u odnosu na prvo poluvreme, ali i dalje nedostaje taj završni udarac.

Metalac je dva puta opasno pripretio iz kontranapada.

Prvi put se u 55. minutu istakao Gančev odličnom odbranom, a drugi put, u 60. minutu, lopta je završila kraj stative.

Trener Čelar je u 57. minutu posegao za prvom izmenom, umesto Radivojevića u igru je ušao Milenković.

Doneo je Milenković svojim ulaskom boljitak i određenu svežinu u redovima Belih. Povezao je redove i Radnički ima u drugom poluvremenu veći posed lopte od domaćih.

U 72. minutu Milenković šutira po zemlji sa dvadesetak metara, lopta završava pored desne stative gola Metalca.

Gotovo siguran pogodak sprečio je odbrambeni igrač Metalca kada je u 76. minutu odlično intervenisao ispred Pobulića.

Petrovića u 79. minutu menja Edoa.

Postigao je u 83. minutu Tolić pogodak. ali ga je pomoćni sudija poništio zbog navodnog ofsajda. Naime, Edoa je centrirao sa desne strane, loptu u šesnaestercu zahvata Milenković, golman brani i kratko odbija do Tolića koji je iz ofsajda ubacuje u mrežu.

Treća izmena u Radničkom izvršena je u 88. minutu, umesto Pobulića ulazi Manić.

Sudija pokazuje 3 minuta nadoknade.

93. minut kraj utakmice.