09. decembar 2019. 21:00 Sport Pirot Plus Online

Kup Srbije

Drugi stepen, četvrtfinale

Hala Kej

Pirot : KK Pirot – KK Novi Pazar 80 : 96 (15:26, 26:16, 23:31, 16:23)

Pirot: Djonlić 5 1 tr. Mukanović Filipović 11 ( 1:0) 3 tr. Stefanović 2 Stanković 4, Balović, D.Djordjević 5 (2:2) 1 tr. Matović 18 ( 8:6) Ljubenković 14 ( 2:2) B. Djordjević 10 ( 2:2) Stojanović 11 3 tr.

KK Pirot

Šut za 1 poen. 17:14 82,4 % 14:11 78,6%

Šut za 2 poena 31:21 67,7 % 44:26 59 ,1%

Šut za 3 poena 33: 8 24,2, % 22:11 50%

Skok 32 !!! 35

Asist. 22 21

5.min.8:15, 10.min. 15:26, 15.min. 26:39, 20.min 41:42, 25. min. 50:55, 30.min.64:73, 35,min. 74: 79, 40. min. 80:96.

Lepo košarkaško predveče. Pobeda u Kup utakmici u Leskovcu protiv Zdravlja, omogućila je košarkašima Pirota i nama koji volimo košarku da gledamo dobru utakmicu. Protivnik našeg tima bila je ekipa iz najbolje Lige u Srbiji. Bila je to prilika da "osetimo razliku" da vidimo kako se to igra u takmičenju kojem težimo , da uporedimo neke vrednosti, ali i slabosti , da spoznamo šta bi to još trebalo raditi kako bi se dosegao kvalitet za veća dela.

Kada pogledate brojke "gore" videćete kako se igralo. Novopazarci su otvorili meč očekivano dobro, li su u drugom kvartalu dozvolili da im naši razbiju, inače čvrstu odbranu, zbog čega ih je trener Oliver Popović, inače poznato srpsko košarkaško ime, držao duže u svlačioni po završetku meča.

U nastavku se domaći tim dobro držao prvih desetak minuta, da bi potom gosti "dekometnom paljbom" napravili dobru zalihu. U poslednjim minutima Marko Spasić je uveo u igru i Vuka Vasića i Strahinju Stankovića, nešto ranije Vladu Stefanovića, kako bi i oni osetili atmosferu okakvog meča.

Inače, ovakve Kup utakmice su "nužno zlo"! Jeste to prilika kako se kaže za male da iznenade velike, ali je to u košarci mnogo teže, nego recimo u fudbalu. U glavama košarkaša bile su još uvek utakmice prošlog kola, ali i važni mečevi koji im slede.

Ova utakmica imala je još jedan , zaista pravi kvalitet. Izuzetnu prijateljsku, sportsku atmosferu, koja je na terenu počela poklonima koje su , pažljivi gosti uručili Sanelu Mukanoviću i Duletu Filipoviću koji su svojim sportskim i ljudskim kvalitetima ostavila trag u gradu i Klubu.

Zagrljeni, pred našu kameru, došli su novopazarska legenda Asmir Numanović i Sanel Mukanović, koji će sigurno biti, još jedna, naša pirotska košarkaška legenda. Predložio sam Sanelu, da me zameni i postavi pitanja .

Lepo je kada su posle meča oba trenera, svako na svoj način bili raspoloženi !

U sledećem kolu Kupa Srbije, Novi Pazar će igrati sa beogradskim Radničkim.