AHA Mura Boban Tolić Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

0

Gnjilan pretekao Željušu

Okružna liga

6.kolo

Gnjilan je „dvojkom“ u Malom Suvodolu preuzeo lidersku poziciju od Željuše, koju je sa prvog mesta skinula Zvezda u Blatu istim rezultatom ( 2:0), golovima Dimitrija Stankovića i Ivana Ivanovića „ Zmaja“. Kao gosti, uspešni su bili i fudbaleri Vladimira Durkovića, koji su osvojili sva tri boda protiv Padeža.
Na svom terenu pobede su postigli, već pomenuta Zvezda i Spartak na stadionu na nekadašnjoj „ Ciglani“, u duelu sa Slogom.
Ipak, najuzbudljivije bilo je u Izvoru gde je rezultat „ visio u vazduhu“ do poslednjeg zvižduka sudije. Na meču u „ Livadama“ , Napredak i Dragoš nisu se štedeli i sa deset golova za devedeset minuta, po „ pet “ na obe strane, priveli su ovu neizvesnu utakmicu do kraja ….
Malobrojna publika mogla je da uživa,dok su se rivali smenjivali u vođstvu, na svakih dvadesetak minuta igre. Dragoš je prvi poveo golom Đorđevića sredinom prvog poluvremena, preciznim šutom tačno „ u devedeset“, gde se spajaju prečka i stativa.
Međutim, do odlaska na odmor Izvorci su preokrenuli na 3:1, da bi u 58. minutu iz penala, povećali na 4:1.
Ova prednost domaćih igrača, istopila je se za dvadeset minuta u nastavku, jer su Radindolci izjednačili na 4:4 golovima Petrovića i Georgieva, uz evro –autogol halfa Napretka, i jedan realizovan jedanaesterac, i produžili neizvesnost…
U ovom periodu zbog dva žuta kartona, zabeleženo je i po jedno isključenje iz igre na obe strane. U 83. minutu, Selimović dovodi Napredak u novo vođstvo sa 5:4, ali je radost Izvoraca trajala do 90. minuta kada je neumorni Tomislav Vučić, posle kornera„ Dragoša“, lagano, ispred same gol – linije, ubacio loptu u mrežu Izvoraca, i pretako sudiju Martina Marinkova za konačnih, 5:5 ! …..
Rezultati 6. kola: Napredak – Dragoš 5:5, zadrugar – Senjak 0:7, Mladost (PR) – Gnjilan 0:2, Padež – Vladimir Durković 2:3, Zvezda – Željuša 2:0 i Spartak – Sloga 2:0.