Zoran Petrović ponosan na svoj tim

21. oktobar 2013. 09:00 Sport Pirot Plus Online

Košarkaši Pirota priredili su veliko iznenadjenje i u uzbudljivoj završinici, ponovo koševima Mukanovića iz slobodnih bacanja i Filipovića , pobedili domaćina , ekipu Šapca, sa 79:77 (19:12,14:22,17:22,27:23)

Domaći su samo u prvoj četvrtini bili ubedljiviji od Piroćanaca. Pirotski košarkaši preuzeli vojdstvo i ubedljivo dobili naredne dve četvrtine i u završnicu ušli vodjstvom 56:50 . Dobru igru pirotski košarkaši nastavili su i poslednjoj četvrtini, ali su na dva minuta pred kraj meča Šapčani dodali gas i poveli trojkom Miljkovića.Poslednji pokušaj da osvoje bodove Šapčani su imali dva minuta pre kraja kada su preokrenuli rezultat. Odlični Mukanović, Filipović trojkom , i Stanisavljević sa linije slobodnih bacanja, obezbedili su pobedu pirotskim košarkašima .

Moji igrači su bili na visini zadatka. Imali su dovoljno koncentracije, posebno energije i dobru atmosferu u trenucima kada je utakmica odlučivana. Stalno govorim da se radi o dobrim momcima koji dobro treniraju i to donosi rezultat. Ja sam srećan što treniram takve momke. Ponosan sam na njih.

Najefikasniji u ekipi Pirota bili su Kosanović sa 16, Mukanović sa 15,Stanisavljević 11 , Mladenović sa 9 i Jevdjenić sa 8 koševa.

Ovo je prvi poraz košarkaša Šapca posle niza od 26 pobeda.