Umesto ubedljive pobede – poraz u Sremskoj Mitrovici!!

24. oktobar 2017. 08:00 Sport Pirot Plus Online

Sremska Mitrovica : Deus – KMF Pirot 3:2 ( 0:2)

Pirot : Mančić, Kostić, Stoiljković, Stanković, B.Kostić, Djordjević, Pešić, Vasić, M.Kostić, D.Stojić

Strelci: M. Stoiljković 5.minut, M.Kostić 7.minut za KMF Pirot

Sladojević u 23. Živković u 30. M.Pešić autogol 36.minutu

Tako to biva u futsalu. Ovo je igra u kojoj do promene rezultata dolazi veoma brzo, često i veoma lako, ukoliko ekipa koja prima golove krene da igra lagano, sigurna u sebe i pravi greške u seriji.

KMF Pirot vodio je sa 2:0 ! Naša ekipa delovala je sigurno, ubedljivo , očekivao se poraz domaćina. U prvom poluvremenu Piroćanci su promašili još nekoliko prilika. Golove su postigli na otvaranju meča, već u 5. i 7. minutu. Možda i prerano. U nastavku umesto ubedljive pobede, serija grešaka, propuštenih prilika ponovo i neočekivan – poraz.

Da ironija bude veća u periodu nastojanja gostiju da kod rezultata 2:2 postignu i treći pogodak, brojnih prilika, nesmotrena greška Marka Pešića, loptu je sam ubacio u sopstvenu mrežu!!

Treba reći da je i ovako oslabljen KMF Pirot bio bolji od rivala, ali da bi se meč dobio, potrebna je ozbiljnost tokom meča, veća energija i koncentracija.

Zbog obaveza na poslu nije bilo standardnih prvotimaca Krstića, Kostića, Jončića i Penčića.

Trener Slobodan Ristić i sportski direktor Milan Tošić poveli su samo deset igrača.

Iz Sremske Mitrovice vratili su se nezadovoljni, potišteni, jer su propustili priliku ne samo da pobede, već i da poprave gol razliku, a pretrpeli su poraz!!!