AHA Mura Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo Zoran Nikolic ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

U odličnoj igri, rukometašice Pirota namučile kandidata za najviši plasma ! Bravo!

18. kolo

ŽRK “Pirot”  – Železničar Indjija 33:35 ( 16:17)

ŽRK ”Pirot”: Marijana Tošić,  Savić  2, Stojanović 4,  Ćirić , Selena Tančić 2,  Simona Tančić (K)  9,  Kričak  10,  Zdravković, Grozdanova 3,  Antić2 ,MilicaTošić,  Djordjević 1, Ilić.

Najbolja rukometašica Kristina Cvijanović,  Železničar Indjija

Izuzetno naporna, rezultatski neizvesna  utakmica. Piroćanke su se suprodstavile odličnom timu iz Indjije, ekipi koja igra moderan rukomet “brzi centar” koji je mučio ekipu Nine Tošić. U prvom poluvremenu igralo se gol za gol. Ilustracije radi, Pirot povede 7:6, gošće izjednače, gošće povedu golom razlike, Piroćanke izjednače. I tako jurio se rezultat do kraja prvog dela. Moramo da priznamo da način na koji su igrale Indjijke, koje u timu imaju izuzetno brze rukometašice, koje su često bile neuhvatljive . Gošće su dobro koristile pivota, igrale preko krila i sve čestike našim devojkama što su uspele da pariraju ovakvoj igri.

Indjijke su pobegle u 37.minutu kada su vodile sa 22:18. Piroćanke su u 43. minutu približile na 23:24. Dominirale su Danijela Kričak i kapiten Simona Tančić. Kod gošći Kristina Cvijanović  sa 12 golova, Jelena Žikov  je postigla 6 i Milica Zubović – 5, ali su  ih dobro pratile još 3-4 igračice koje su posigle po tri ili četiri gola.

Rukometašice Pirota, pored nadmoćnosti gošći u fizičkoj spremnosti, uspevale su da odolevaju i u 47. minutu izjednačile na 26:26, što je zasluživalo sve čestike .

Finiš je, bravo Piroćanke,  bio neizvestan. Favorit  je zaustavljen, sateran u svoj šesteraci i Pirot se u 57.minutu  približio na 32:33, što je unelo strah u redove favorita.

Snage za završni udarac nije bilo i favorit i kandidat za prvo mesto, koji deluje superligaški, po svemu, po organizaciji, po opremi, ozbiljnosti, načinu igre, ali i budžetu.

Ovaj Klub dobija osam miliona od grada i sprema se za najviši rang.

Protiv ovakvog tima, naše divne devojke nadvisile su sebe, bile ravnopravan rival i čak na nekoliko minuta pre kraja, ugrozile njihovu pobedu.

Kako žive, treniraju, koliko se muče  za novac, pitajte Maku Ilić. Rukometašice Pirota , ipak, igraju najviši rang takmičenja.

Mako, bravo, tebi, Nini, Danijeli, sestrama Tančić, upornoj Miljani Djordjević, neumornoj Gergini Gozdanovoj, Ivani I Iki, Zdravkovićevoj   devojčicama  Jeleni, Saški,koje dolaze.

Ovo večeras, dobra je poruka. Tim treba sačuvati, obezbediti više para, ojačati ekipu I bićemo u vrhu ove Super B lige.