Radnički smanjio bodovnu razliku VIDEO

31. mart 2013. 18:31 Sport Pirot Plus Online

Srpska liga, Istok, 18.kolo

Jagodina: Trgovački– Radnički 1:2 ( 1:1)

Treća prolećna pobeda. Pirotskom srpskoligašu bilo je dovoljno pola sata dobre igre u nastavku, da osvoji bodove protiv tima koji se bori za opstanak.

"Beli" su ponovo, kao u Svilajncu, dozvolili da domaćin povede. Ivić je u 29. minutu iz slobodnog udarca pogodio levi gornji ugao. Vujanac nije mogao da brani. Kratko je trajala radost domaćina. Nenad Vasić, najbolji fudbaler meča, ciljao je u 33. minutu, pogodivši ugao nemoćnog golmana.

Nastavak je doneo pravu igru pirotskog tima. U odnosu na prvo poluvreme, pirotski srpskoligaš delovao je organizovanije na sredini terena, odakle su konačno stizale upotrebljive lopte za napadače. U 51. minutu Nenad Vasić je svojim drugim golom, krunisao dobru akciju u kojoj su učestvovali Dimitrov i Samardžić.

Pirotski tim je posle vodjstva propustio priliku da napuni protivničku mrežu. Prilike su imali Dimitrov, Momić, N.Nikolić i Mančić. U 70. minutu, tek što je propustio da sa tri metra savlada golmana domaćih, Mančić nije realizovao penal, pošto je srušen Samardžić.

Poslednjih desetak minuta domaći su pokušali da stihijskim napadima i dugim loptama pred gol Radničkog izjednače rezultat. Odbrana Radničkog delovala je sigurno.

Trećom prolećnom pobedom Radnički je smanjio razliku na tri boda, posle poraza Sindjelića u Surdulici od Radnika sa 1:0.

Radnički: Vujanac 7, Džunić 7, Deretić 6, M.Nikolić 7, Markov 7, Radosavljević 7, Vasić 8, Mančić 6, Samardžić 7 (Spasić), Dimitrov 7 (Stojanov), Momić 7 (N.Nikolić 6)