25. avgust 2014. 09:13 Sport Pirot Plus Online

Srpska liga Istok, 2. kolo

Pirot: Radnički – Kopaonik (Brus) 1:0 (0:0)

Stadion kraj Nišave, Gledalaca 1000

Sudije: Miloš Milanović 9 (Ćuprija), Milan Manojlović (Jagodina), Aleksandar Jovannović (Niš)

Radnički: Stefanović -, Davidović 6, Nikolić 7, Ivanov 7, B.Mančić 6, Spasić 7, Ristov 8 (Petrov -), Dimitrov 7 (Vlajković -), Todorović 6 (Stamenković -), M.Mančić 7, Ćirić 7

Rezerve: Ilic, Stamenković, Gajić, Petrov, Djordjević, Vlajković, Apostolović

Igrač utakmice: Miloš Ćirković (Kopaonik)

Sve se steklo na otvaranju da brojni gledaoci, skoro ih nije bilo toliko, uživaju u fudbalu i pozdrave drugu pobedu njihovog tima. Tribine lepo popunjene, Pirgosi glasniji nego ranije, tehnički uslovi za igru "pirotski," ekipa u naletu posle pobede u Svilajncu, dobra atmosfera sveukupno u Klubu, korektan, "simpatičan" protivnik... Dakle, sve samo ne ono zbog čega je fudbal "najlepša sporedna...” Golovi!

Igrali su domaći fudbaleri daleko bolje od upornog, borbenog do iznemoglosti rivala iz Brusa, bili pred njihovim golom najmanje 80 minuta, ali kada je trebalo savladati "magičnog" Ćirkovića prosto su se utrkivali da ih ovaj dovede do očaja. Golman Nikola Ćirković je "skinuo" sigurno 5-6 zicera, sigurnih prilika, ali su se M.Mančić, Ćirić, Dimitrov, pa i Spasić nadmetali ko će da ne "proturi" loptu u mrežu ili pogodi iz daljine!

Radnički je, naravno, zasluženo pobedio, jer je Kopaonik osim žilave, uporne igre, izuzetne borbenosti, malo onog pravog fudbalskog pokazao. Jedinu priliku imao je bek Radovanović u 77. minutu. Premalo!

Još jedna dilema ostala je na kraju. Ko je napustio teren zadovoljniji od dvojice trenera?! Pirotski, pitanje je, jer se serijal iz Svilajnca, kada je propušteno mnogo prilika, nastavio, ili Branko Mihajlović, jer je u Pirotu, protiv mnogo jačeg rivala primio SAMO JEDAN GOL!

I vrednost koju ne smemo zaboraviti, APOTEKARSKI PRECIZNO SUDJENJE, mladog arbitra Ćupričanina Miloša Milovanovića, koji je prave saradnike imao u Manojloviću i Jovanoviću!

Vojkan Aleksić će morati da radi završnicu, pre svega, a pomenuti "strelci" da rade na "nišanskim spravama", u protivnom i dalje će biti demonstracije nesnalaženja, slabe koncentracije, ili, čak, možda i igre, lakoćemo, daću ga sigurno!!!

Utakmica za nauk! Radnički ima dobar tim, ima vrednosti. Ima atmosferu u Klubu i gradu! Ali, sve to treba pokazati, pretočiti na terenu! "Beli" su ovojili šest startnih bodova "minimalcem", snaga se mora pokazati još ubedljivije!!!

Uostalom, evo kako je bilo:

Počelo je, kako se i očekivalo napadima domaćih i opreznom, zatvorenijom igrom gostiju.
Prvu priliku imao je Dimitrov u 9.minutu, posle centaršuta M.Mančića. Šutirao je iz peterca ali je golman Ćirković bravurozno intervenisao izbacivši loptu u korner.
Posle udarca iz ugla lopta je odbijena na 30 metara od gola, Spasić je odmah šutirao pod prečku, golman Ćirković je ponovo spasio siguran gol izbacivši loptu u korner.
Gosti borbeni, često leže na terenu "kradu" vreme čuvajući tako svoj gol!
U toku je 17. minut nema golova.

Pola sata igre, pet kornera, mnogo napada na gol Brusjana, igra na jedan gol, ali mreža gostiju miruje. Piroćancima nedostaje koncentracija u završnici. Pritisak da se postigne gol i "otvori" protivnik utiče na akcije domaćih.

Gosti se brane, retko prelaze centar, ali zato koriste svaku priliku za opstrukciju igre.

Suđenje precizno, bez ijedne greške. Igra se fer i korektno.

Vreme odmiče, sve je u znaku grčevite odbrane gostiju i upornih napada Piroćanaca koji u seriji prave neshvatljive greške.

U 37.minutu Ristov je pogodio M.Mančića "u trepavicu" ovaj šutirao preko prečke!

Potreban je domaćinu prvi pogodak da "napukne" gusta, brojna odbrana iz Brusa.

"Dva parkirana autobusa"!!

Pet minuta do kraja prvog dela, igra se i čeka gol?

I pored velike nadmoćnosti prvo poluvreme prošlo je bez golova!!!

U nastavku po starom. U 47.minutu Ristov iskosa sa 4 metra šutira, ali Ćirković izbacuje loptu u osmi korner.

Vojkan Aleksić se u 55. minutu odlučio za prvu, očekivanu izmenu. Umesto Stefana Todorovića ušao je Bojan Stamenković najveće pojačanje Piroćanca.

I konačno u 57. minutu napukla je odbrana upornih Brusjana. Najbolji igrač meča, Denis Ristov uputio je pravu "bombu" pod prečku.

Ćirković je konačno bio nemoćan!

57. minut Goool Denis Ristov 1:0

Nastavljaju se napadi domaćih. Spasić u 60. minutu cilja pored stative.

Povija se uporna odbrana gostiju, ali drugog gola nema! U toku je 68. minut. Serija promašaja se nastavlja. Gosti ponekada i krenu ka pirotskom golu. Golman Stefanović nije uhvatio "dve lopte"!

Samo 1:0! Još uvek!

Serija promašaja. Izgledne prilike za Ćirića, Dimitrova, Spasića, Mančića. Deset kornera, nove odbrane junaka iz Brusa, golmana Ćirkovića.

I kako to biva bek Radovanović je sa 10 metara pogodio spoljni deo mreže. Potom još dve prilike Ćirića i Dimitrova, ali drugog gola nema!!! U toku je 82 minut.

Kako se približava kraj meča domaći igraju sve nervoznije, sa mnogo grešaka, kao da su zadovoljni minimalnim vođstvom. Čini se da se tako osećaju i gosti. Čudan meč dva rivala različitih kvaliteta. Nedopustivo mnogo propuštenih prilika, odlične odbrane Ćirkovića glavnog krivca za "minimalac".

I konačno kraj. Samo 1:0. Nismo sigurni da je Vojkan Aleksić zadovoljniji od Branka Mihajlovića!!!!