Pirotskim rukometašicama bilo je dovoljno jedno poluvreme i efikasna Danijela Kričak, da osvoje važne bodove u meču sa Pančevkama!

04. novembar 2017. 20:36 Sport Pirot Plus Online

Super B liga

6.kolo

Hala Kej

Pirot: ŽRK Pirot -ŽRK “ Pančevo” 29:26 (12:11)

ŽRK Pirot: Dinčić, Ristić, Nikolić, D.Jovanović, Savić 2 , Ćirić, Simona Tančić 5, Kričak 7, J.Kostić, Z.Kostić, Milojić 5, Antić 3, Marković 4, Djordjević 3, A.Jovanović

Igrač utakmice Danijela Kričak ŽRK Pirot

Ne treba se više ponavljati. Očigledno da se radi o Ligi ravnopravnih ekipa po kvalitetu i da će svaka utakmica imati onu rezultatsku neizvesnot i borbu timova skoro jednkih vrednosti.

Tako je bilo , posebno, u prvom delu, kada se igralo na ,,klackalici,,. Smenjivale su se ekipe u vodjstvu da bi se na kraju na zasluženi odmor otišlo nerešnim rezultaom.

Gošće su u nastavku vodile smo u prva 4 minuta sa 13:12 i 14:13. Posle je krenula velika borba na terenu. Neuhvatljiva Danijela Kričak, prodorne Milica Milojić i Simona Tančić, nezaustavljiva na šestercu Miljana Djordjević, racionalna Ivana Savić, i samo prividno mirna dok ne pošalje ,,bombu,, Milica Marković bacile su u očaj agilnu ekipu iz Pančeva.

Pirot je imao vodjstvo, činilo se sigurno od 4-5 golova razliku, da bi Pančevke zapretile u 52.minutu kada je na semaforu bilo 23:21.

Od tada do kraja, niko u odbrani gošći nije mogao da zustavi nezadržive Danijelu Kričak, Milicu Milojić, Simonu Tančić i Miljanu Djordjević, koje su za pet minuta ,,podigle ,, vođstvo na 28:24 i time naterale Pančevke da se predadu i u završnici naprave seriju grešaka.

Na kraju je u poslednjem minutu Nina Tošić uvela u igru i mladje rukometašice Jelenu Stojanović i Zoranu Kostić, kako bi se junakinje odmorile za slavlje.

Sve veći broj ljubitelja rukometa u Hali Kej, bučna atmosfera kao na košarci, samo su doprineli da sveukupna slika sa ovog dogadjaja bude izuzetna. Rukometašice Pirota na momente igrale su savremeno, veoma brzo u napadu, energično, čvrsto i borbeno u odbrani. Jednom reči, forma raste iz meča u meč!