22. maj 2016. 12:05 Sport Pirot Plus Online

Knjaževac: Timočanin – Radnički 0:3 (0:1)

Bulajić 8, Davidović 7, B. Mančić 7, Vasić 7, Marković 8, Tolić 7, Petrov 8 (N. Mančić -), Ristov 7 (Vlajković -), M.Mančić 7, Milić 7 (Spasić -), Stojanović 9.

Rezerve : Kostić, Simonović, Vlajković, Spasić, Krstić, Pešić

Sve se dogodilo onako kako smo najavili, ali i želeli. Najavili smo da će se ekipa iz jagodinskog naselja ,,prošetati,, na ,,čistom vazudu,, podno prelepog brda Kraljevica i da će time ,,paket,, biti realizovan. Tako je ostvaren ,,pakleni plan,, protiv srpskog fudbala,,!!!

Dakle, ,,ratovati,, sa Radničkim ,,za ideale,, a potom bez imalo stida ,,igrati igru,, protiv Tabanaca!!!

Evo priče mog prijatelja koji se našao na Stadionu Bilo bi tužno, da i Zaječarci nisu provalili scenario!! Koliko li je to bio ,,iznerviran,, iskusni kapiten da udari na prijatelja i dobije crveni karton. Time je fudbalskoj Srbiji poslata podla poruka!!! Evo ljudi, izgubismo , borili smo se, ali neće sa deset igrača! E, umalo da zaboravim. Kako je samo Timok "zapretio" Tabancima sa ČERTIRI BONUS IGRAČA. Bravo " ratniče treneru"!

Da, sad očekujem da se ,,fudbalski botovi,, ponovo jave i pljuju! A lepo sam im ponudio opkladu šta će se dogoditi u Zaječaru. Da priznam, ovakav ,, pakleni plan,, nisam mogao da pretpostavim! Baš su ga izmislili. Deca u prvom osnovne bi ga razumela. Bilo je kažu Zaječaraca koji su od stida napuštali Stadion. Šta uradi, bre, ,,Timoče,,, do juče prijatelju Radničkog iz Pirota !!!??

A nešto razmišljam, ako li pak i nije sve bilo do kraja tako! Onda , ponovo, sve isto. ,,Radnja,, je postojala! Na jedan ili drugi način! Tužna radnja! Kako ga okreneš! U svemu je Radnički jedini gubitnik!!!

Slaviša Kokeza, novi predsednik Fudbalskog saveza Srbije , a verujem u njega, i jedva sam ga ;ekao, imaće mnogo posdla. Kreni Slaviša i ,,ćupaj korov,, ako hoćeš da nas i Gvineja Bisao ne vuče za uši!! Ovi što bi da osvoje prvo mesto , pa njih u fudbalskoj Srbiji ne poznaje niko!! Kreni predsedniče i ne dozvoli ,,timočku bruku,,!!! Čupaj korov po Srbiji!!!

A zašto nam je juče bilo lepo!

Lepo zbog toga što smo želeli da Radnički fudbalom u Knjaževcu nastavi trku. Piroćanci su pobedili, a domaći navijači uzdisali! E da su se ovi naši tako borili u drugim utakmicama, kao danas protiv Radničkog, bili bismo u sredini tabele. Jeste , tako su govorili!!!

Sve sam rekao! Evo igre!!!

3. minut Bolje nije moglo. Nemanja Petrov je prošao desnom stranom, centrirao, Stefan Šilja Stojanović je natrčao i glavom ubacio loptu u mrežu!!!
3. minut Goool Stefan Stojanović 0:1
6. minut Ponovo kombinacija po desnoj strani, Ristov centrira, Stojanović sa 10 metara loše zahvata loptu i šutira kraj gola.

8. minut Stojanović sa 12 metara snažno šutira, ali blokira štoper.
9. minut Domaći prete iz kontranapada. Radnički ima inicijativu.

18. minut I dalje je sve u znaku bolje igre gostiju. Domaći su u dva navrata pokušali u kontranapadu bez uspeha.
25. minut Stigli su Pirgosi. Tu je i grupa Piroćanaca, gradonačelnik Vladan Vasić, članovi rukovodstva Kluba.
30. minut Dva žuta kartona nervoznim domaćim igračima pokazao je odlični sudija Miljković.

39. minut Centarfor domaćih sam pred Bulajićem, golman Radničkog brani siguran gol.
43. minut Centaršut sa desne strane, leva polutka šutira iz peterca, Bulajić brani.
47. minut Kraj prvog dela. Rezultat 0:1 .

A potom u nastavku serija izglednih prilika pred golom domaćina. Igra na jedan gol !!

55. minut Stefan Stojanović sa 5 metara u padu preko gola.
58. minut Milić posle greške golmana koji je istrčao sa 20 metara lobuje i golmana i gol.
60. minut Stefan Stojanović sa 8 metara šutira u golmana.

62. minut Zaustavljen Milić, pomoćni sudija podigao zastavicu. Nije bilo ofsajda.
64. minut Ristov, Mančić pred golom, lopta se posla njihovih udaraca odbija do Tolića koji sa 20 metara šutira kraj gola.
65. minut Prava opsada gola gostiju. Čeka se drugi gol.
67. minut Dobar udarac Tolića, lopta prolazi koji santimetar kraj gola.

70. minut U seriji prilike za goste, Milić prodire po levoj strani, centrira u peterac ispred Stojanovića, bek izbacuje u deveti korner.
72. minut Petrov centrira, Stojanović u petercu ali ofsajd. Bio je!

83. minut Ponovo Petrov kao furija utrčava u 16 metara, ostavlja Stefanu Stojanoviću a “mister gol” ne greši.
83. minut Goool Stojanović 0:2
88. minut Spasić je snažno centrirao, a centarhalf Petrović ispred Stojanovića ubacuje loptu u sopstvenu mrežu.
88. minut autogol, Petrović 0:3.

90. minut Ostalo je ipak 3:0, mada su pirotski fudbaleri propustili najmanje deset stopostotnih prilika.

Ipak, bilo je važno osvojiti bodove koji su omogućili da Radnički protiv Tabana odluči prvenstvo. Dakle, posle čujenog i vidjenog u Zaječaru,stiže meč koji treba da odluči o prvaku. Piroćanci ono što žele to je da se u jagodini igra FUDBAL! Da sudjenje bude u korist fudbala! Bilo bi dobro da i predsednik Slaviša Kokeza prošeta . Važno je! Mnogo je važno! Pa ko bude bolji makar tada, neka mu je sa srećom , ali bez ,,timočke bruke,, nadalje!!!

Suđenje Aleksandra Miljkovića iz Aleksandrovca autoritativno, skoro bez greške, odlično ! Ima Srbija odlične sudije!! Još jednom dokazano!!!

I na kraju najpre ,,pirotski mister gol,, Šilja Stojanović.

Razgovor sa Marjanom Živkovićem bio je pomešanog raspoloženja. Zašto, pa već smo objasnili!!!