Marjan Živković i njegova filozofija shavatanja fudbala, doveli Radnički do trećeg mesta Prve lige! ,,Beli,, i u osmoj utakmici bez poraza! Golman Kostić 720 minuta bez primljenog gola !!!

07. novembar 2016. 12:30 Sport Pirot Plus Online

Prva liga Srbije

13.kolo

Pirot: Radnički – Sinđelić Beograd 3:0 (2:0)

Radnički: Kostić -, Jovanović 7(Čolović 7), Nikolić 7, Marković 7, B.Mančić 7, Tolić 7, Ožegović 7 (Milić -), Petrov 7, Ristov 8, M.Mančić 8 (Đurić -), Stojanović 8.

Rezerve: Cvetanović, Perišić,Čolović, N. Mančić, Đurić, Milić, Spasić.

Igrač utakmice: Stefan Šilja Stojanović

... Rezultati subotnjih utakmica ,,otvaraju put” fudbalerima Radničkog do trećeg mesta. Da, ,,samo” treba pobediti Sinđelić. To, naravno, neće biti lako, jer se radi o ekipi koja je dugo u prvoligaškom fudbalu i ima vrednosti da na gostovanju iznenadi rivala. Poznato je ono da je najteže dobiti unapred dobijene mečeve. Nadamo se da su fudbaleri Marjana Živkovića svesni toga. Da li će Ivan Kostić sačuvati svoj gol i posle ovog meča?! Do sada preko 630 minuta bez primljenog gola!

.....................................................................................................................................

Bile su ovo naše dileme pre utakmice. Ostavili smo ih da budu dokaz našeg načina razmišljanja uoči meča. Predviđanja su se ostvarila. Radnički je pobedio! Tim Marjana Živkovića je visoko, treći je na tabeli, a Ivan Kostić je dopisao još 90 minuta bez primljenog gola, osma utakmica, preko 720 minuta!

Ništa nije čudo, nije ni iznenađenje , a ne treba i da se posebno analizira! U ekipi Radničkog , koju predvodi mladi trener Marjan Živković, sve je bilo jasno od početka. Živković nije imao odrešene ruke da se razmeće, nije imao džak pun para, da kao neki timovi dovodi skupe igrače. Sačuvao je šampionski tim iz Srpske lige, dodao dva mlada talentovana igrača neafirmisana do sada, beka Stefana Jovanovića i Miloša Perišića, mladog igrača Partizana i dva iskusnija, Miloša Ožegovića i Stefana Čolovića. Živković je, kako reče u izjavi golman Ivan Kostić , napravio atmosferu, napravio ekipu , uspostavio dobar ambijent i stvorio sve uslove da ova ekipa funkcioniše. Na treninzima, na utakmicama, svi deluju kao jedan, nema posebnih iskakanja, svako čeka svoju priliku da zasluži dres. Ivan Kostić, ćućete ga kasnije, baš to smatra vrednošću. Nije on samo zaslužan što je 720 minuta bez primljenog gola. Svi su tome doprineli, od trenera Živkovića, njegovog trenera Nenada Jončića do ,,zadnje linije” i svih onih koji s radošću oblače beli dres.

Marjan Živković ima svoju trenersku filozofiju koja je jasna. Fudbal treba samo igrati. Treba se posvetiti ovoj igri , raditi dobro, negovati prepoznatljive karakteristike usvojene na treningu i tako se ponašati na utakmicama. Bilo to u Pirotu ili van. Radničkom je danas bio osmi meč bez poraza. Da nije bilo onih slabosti protiv Mačve, koje se niklada više neće ponoviti i čudnih poraza u poslednjim minutima u Jagodini, protiv Bežanije i Slobode i poništenog gola protiv ČSK Pivare, bili bi spremni da se pogledamo u oči sa svima i pitamo ,,od kojeg se drveta kašike prave” , što kaže narod !

Sve ovo rečeno , videlo se u fragmentima i danas. Od Ivana Kostića na golu, do Šilje Stojanovića na levoj strani. Videli smo to i od Čolovića, Đurića i Milića, kao što nismo, a videćemo i od Nece Mančića, Perišića, Davidovića i Pešića, Patija Spasića, Darka Vasića, mladog Cvetanovića koji sada pomažu podmlatku, do Ivana Bulajića, kada nam se vrati sa operacije, koga naravno nismo zaboravli. Pamtimo njegove odbrane!

Marjan Živković nije postigao samo rezultat, on je , više od toga, napravio najpre ekipu, potom tim , atmosferu i igru! Pogledajte tabelu i izveštaj sa utakmice, sve će vam se ,,kasti” ! Sudiji svaka čast, protivniku takođe. Igrao je koliko mu je bilo dozvoljeno. Bilo je fer, korektno. Na prvoligaškom nivou!!!

Evo kako!

3.minut Nemanja Petrov sa 5 metara pogađa golmana.
4.minut Ristov sa skoro istog mesta na isti način šutira u Goranovića.
14.minut Inicijativa Radničkog. Gosti ne prelaze centar. Petrov ponovo šutira sa 8 metara, golman u padu brani.
20.minut Srušen Marko Mančić na 10 metara, sudija ne svira penal!
22.minut Petrov centrira sa desne strane, štoper Branković izbacuje u korner.
24.minut Ristov u prostor Stojanoviću, Goranović je brži i u padu na 10 metara hvata loptu.
28.minut Konačno se trese mreža. Ristov je prošao desnom stranom i centrirao u peterac, utrčao je M. Mančić i sa 2 metra ubacio u mrežu.
28.minut Marko Mančić GOOOOOL 1:0

33.minut Kombinacija Ristova i Jovanovića, centaršut sa desne strane, utrčava Stefan Stojanović i sa 4, 5 metara ubacuje u mrežu.
33.minut Stefan Šilja Stojanović GOOOOOL 2:0
41.minut Stefan Marković iz dubine pronalazi Ristova koji šutira glavom kraj gola.
43.minut Petrov ubacuje M. Mančiću koji iz okreta šutira kraj gola.

45.minut Kraj prvog poluvremena. Razlika u kvalitetu velika, gosti su došli da se brane, povremeno prelaze centar. Primili su dva gola, a mogli su više.

48.minut Prva izmena. Umesto desnog beka Stefana Jovanovića u igri je Stefan Čolović.
52.minut Odličan udarac Filipa Tolića, lopta završava iznad prečke uz aplauze gledalaca.
58.minut Ljubiteljima fudbala je posebno interesantno da li će golman ,,belih,, Ivan Kostić i u osmoj utakmici sačuvati svoju mrežu. Nije primio gol 630 minuta.
60.minut Ristov izvodi slobodan udarac, golman Goranović na mestu. Dobro brani čuvar mreže Sinđelića.
61.minut Tolić u prostor u peterac do Mančića,ponovo Goranović brži.

68.minut Odlican prodor,,slalom,,Stefana Čolovica, pogodio je ,,u trepavicu,,Denisa Ristova a ovaj glavom sutirao. Lopta je od stative zavrsila u mrezi..
68.minut Denis Ristov Gooool 3:0
70.minut uz aplauze gledalaca igru je napustio kapiten Marko Mancic,umesto njega usao je mladi Uros Djuric

68.minut Odličan prodor, ,,slalom” Stefana Čolovića, pogodio je ,,u trepavicu” Denisa Ristova, a ovaj glavom odlično šutirao. Lopta je od stative završila u mreži.
68.minut Denis Ristov GOOOOOL 3:0
70.minut Uz aplauze gledalaca igru je napustio kapiten Marko Mančić, umesto njega ušao je mladi Uroš Đurić, a Miloš Nikolić je preuzeo kapitensku traku.

84.minut Igra na jedan gol. Gosti previše respektuju domaćina koji je izveo 8 kornera, Beograđani nijedan. Stefan Stojanović dobro šutira sa desetak metara, ali preko prečke.
85.minut Pirgosi vec slave. Radnički je od danas na TREĆEM MESTU , golmana Kostića od 720 minuta bez primljenog gola deli još 5 minuta.

92.minut Kraj! U kvalitetnoj igri, odličnom suđenju i fer ponašanju fudbalera oba tima, ljubitelji fudbala na Stadionu kraj Nišave dočekali su kraj gromoglsnim aplauzima. Bilo je lepo i ovog popodneva!