10. oktobar 2017. 10:00 Sport Pirot Plus Online

Razvojna liga– Jug

7.kolo

Jedinstvo 2014 – Levač 4:0 ( 4:0)

Jedinstvo: Georgiev, Anja Mladenov, Pejčić, Zlatanov, Najdanović, Đorđević, Ivković, Ana Mladenov, Ćirić, Džunić, Trajković: Igrale su još: Stavrov, Nakov, Pančev, Janaćijević, Arizanović, N. Vasov.

Mlade fudbalerke Jedinstva sve su rešile još u prvom delu susreta. Postigle su četiri gola, uz het – trik Anastasije Ćirić i jednim golom Maše Džunić, tako da su u nastavku dobile šansu i one iz rezervnog sastava.

Njihove vršnjakinje iz Rekovca su došle sa deset igračica. Trudile su se tokom meča da pređu centar terena, ali daleko od prilike da ozbiljnije ugroze golmana našeg tima Mariju Georgiev. Popularna „ Zema“ propisno je pokisla zajedno je sa ostalim akterima ovog neravnopravnog meča na hladnoj kiši, koja je prošle subote padala tokom celog dana, i nije im dozvolila da prikažu još bolju igru.

Na kraju, „ oštro oko“ naše foto - saradnice Nade, zabeležilo je deo sastava Jedinstva koji je pobedio Levač, dok su ostale već bile u svlačionici. A u kakvom su raspoloženju proslavile pobedu, sve pokazuje ovaj „ kišni snimak“ ....

U nedelju, 15. oktobra, Jedinstvo dočekuje Moravu iz Žitkovca.

„ Krstarenje“ Prokupčanki kraj Nišave

Druga liga Jug

6.kolo

Jedinstvo 2014 – Krstarica 3:8 ( 2:3)

Jedinstvo: Tolić, Stamenović, Petrović, Nikolić, Pančić, Najdanović ( Stančić), Ana Mladenov, Rančić ( Anja Mladenov), Janković ( Nakov), Zemljić, Marković.

„ Osmicom“ kroz Pirot, gošće iz Prokuplja su preuzele vođstvo na tabeli od Kolibrija. Piroćanke su bile ravnopravan rival samo u prvih 45 minuta kada su smanjile golovima Anje Mladenov na 2:3, i otišle na odmor.

Već u nastavku, Tamara Milenković, Aleksandra Nikolić, Nataša Stanković i Milica Bulatović postigle su još pet pogodaka, i zasluženo se radovale četvrtom jesenjem trijumfu. Markovićeva je minut pre kraja, samo ublažila poraz domaćina na 3:8.

Ovog vikenda, ŽFK Jedinstvo 2014 igra protiv Knjaževca 2015, u gostima.

Tekst: Sloba Jovanović