AHA Mura Branislav Kostić Direkcija za izgradnju Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje ORK Pirot Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot
Sport

Objavljeno 01.12.2018. | objavio Plusonline

0

Još jedna dobra igra Piroćanki. Treća pobeda u seriji. Gergana Grozdanova najbolja rukometašica utakmice. Odlične Zdravković, sestre Tančić, Kričak, Djordjević…

Super B liga

10. kolo

Hala Kej

Pirot: ŽRK Pirot – ŽRK Požarevac 34:30 (18:14)

ŽRK Pirot: Zdravković, Tošić, Pejčić, Spasić, Savić,  Stojanović 1, Ćirić 3, Selena Tančić 4, Simona Tančić 6, Kričak 6, Abramović, Randjelović, Stoilkov, Đorđević 6, Abramović, Grozdanova 8, Potić.

Igrač utakmice: Gergana Grozdanova ŽRK Pirot

Semafor 5.min. 3:2, 10.min. 6:2, 15.min. 10:5, 20.min. 12:8, 25.min. 15:11, 30.min. 118:14,

Drugo poluvreme 35.min.  21:18, 4.min. 25:21, 45.min. 26:21, 5.min. 30:23 55.min. 32:24, 30.min. 34:30

Počelo je golovima gošći. U 4. minutu vodile su sa 2:0. Bilo je to malo iznenadjenje za naše rukometašice, ali i gledaoce.

Serijom golova Grozdanove (2), sestara Tančić (3) i Kričak, domaće su preokrenule rezultat. U 9. minutu bilo je 6:2 za ŽRK Pirot.

Piroćanke su čuvale vodjstvo, ali razlika u golovima smanjila se, iako je kvalitet bio na našoj strani.

Požarevljanke su se u nekim trenucima meča približavale na 3 gola razlike.

Domaći tim je igrao slabije u odbrani.

Delegat Vesna Petronijević ne voli zvuk sirene iz publike.

U drugom poluvremenu, kao na početku. Ponovo gošće smanjuju na dva gola razlike. Ali na kratko. Pirotske rukometašice golovima Miljane Djordjević i Danijele Kričak u 39. minutu vraćaju prednost na 5 golova, rezultat 24:19.

Zatim kreće serija Piroćanki: Miljana Djordjević dva, Simona Tančić, Grozdanova i u 48. minutu bilo je 29:23.

Očekvala se ubedljiva pobeda. U 55. minutu domaće su vodile sa 32:23. Zdravkovićeva je ponovo dobro intervenisala. Tokom utakmice imala je niz dobrih odbrana.

U poslednja dva minuta Nina Tošić ponovo uvodi “vrtić” i gošće smanjuju na 2 razlike. Kričak i Grozdanava stavile su do znanja Požarevljankama ko je bolji protivnik.

I na ovoj utakmici najviše aplauza dobila je Gergana Grozdanova. Njen prodor u devetercu, neuhvatljiv prodor bio je veliki problem za gostujući tim.

Nina Tošić je zadovoljna. Jeste bilo grešaka u odbrani, ali, serija od tri pobede pokazala je vrednosti njenog tima.

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva ŽRK Pirot gostuje u Pančevu.