AHA Mura Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje ORK Pirot OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot
Sport

Objavljeno 01.12.2018. | objavio Plusonline

0

Još jedna dobra igra Piroćanki. Treća pobeda u seriji. Gergana Grozdanova najbolja rukometašica utakmice. Odlične Zdravković, sestre Tančić, Kričak, Djordjević…

Super B liga

10. kolo

Hala Kej

Pirot: ŽRK Pirot – ŽRK Požarevac 34:30 (18:14)

ŽRK Pirot: Zdravković, Tošić, Pejčić, Spasić, Savić,  Stojanović 1, Ćirić 3, Selena Tančić 4, Simona Tančić 6, Kričak 6, Abramović, Randjelović, Stoilkov, Đorđević 6, Abramović, Grozdanova 8, Potić.

Igrač utakmice: Gergana Grozdanova ŽRK Pirot

Semafor 5.min. 3:2, 10.min. 6:2, 15.min. 10:5, 20.min. 12:8, 25.min. 15:11, 30.min. 118:14,

Drugo poluvreme 35.min.  21:18, 4.min. 25:21, 45.min. 26:21, 5.min. 30:23 55.min. 32:24, 30.min. 34:30

Počelo je golovima gošći. U 4. minutu vodile su sa 2:0. Bilo je to malo iznenadjenje za naše rukometašice, ali i gledaoce.

Serijom golova Grozdanove (2), sestara Tančić (3) i Kričak, domaće su preokrenule rezultat. U 9. minutu bilo je 6:2 za ŽRK Pirot.

Piroćanke su čuvale vodjstvo, ali razlika u golovima smanjila se, iako je kvalitet bio na našoj strani.

Požarevljanke su se u nekim trenucima meča približavale na 3 gola razlike.

Domaći tim je igrao slabije u odbrani.

Delegat Vesna Petronijević ne voli zvuk sirene iz publike.

U drugom poluvremenu, kao na početku. Ponovo gošće smanjuju na dva gola razlike. Ali na kratko. Pirotske rukometašice golovima Miljane Djordjević i Danijele Kričak u 39. minutu vraćaju prednost na 5 golova, rezultat 24:19.

Zatim kreće serija Piroćanki: Miljana Djordjević dva, Simona Tančić, Grozdanova i u 48. minutu bilo je 29:23.

Očekvala se ubedljiva pobeda. U 55. minutu domaće su vodile sa 32:23. Zdravkovićeva je ponovo dobro intervenisala. Tokom utakmice imala je niz dobrih odbrana.

U poslednja dva minuta Nina Tošić ponovo uvodi “vrtić” i gošće smanjuju na 2 razlike. Kričak i Grozdanava stavile su do znanja Požarevljankama ko je bolji protivnik.

I na ovoj utakmici najviše aplauza dobila je Gergana Grozdanova. Njen prodor u devetercu, neuhvatljiv prodor bio je veliki problem za gostujući tim.

Nina Tošić je zadovoljna. Jeste bilo grešaka u odbrani, ali, serija od tri pobede pokazala je vrednosti njenog tima.

U poslednjem kolu prvog dela prvenstva ŽRK Pirot gostuje u Pančevu.