AHA Mura Boban Tolić Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo Zoran Nikolic ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

Teren Omladinske škole Crvene zvezde iza južne tribine stadiona Rajko Mitić – veštačka trava

Beograd: RFK Grafičar – Radnički Pirot         3:1          (3:1)

Nedelja, 15. septembar 16,30 h

Radnički: Šuljagić, Vlajković, Dojkić, Marković, Mančić, Tolić, Bempah, Edoa, Ćirković, Radivojević, S. Petrović

Rezerve: Stanimirović, Spasojević,  Manić, Spasić, Mirković, Radičević, Kostić Milutinović

Sudije: Stanko Ostraćanin, Svetlana Bilić, Ivan Mikalački, 4. sudija Nikola Radaković

Delegat: Miloš Mitrović

Posmatrač: Dragomir Stanković

Posle gotovo sto godina osnivanja ekipa Grafičara, od februara 2018. godine filijala Crvene zvezde, plasirala se u Prvu ligu Srbije i tako zabeležila svoj najveći uspeh u istoriji. Igrački kadar čine uglavnom fudbaleri iz omladinskog pogona Crvene zvezde koji su tu na kaljenju, odnosno sticanju iskustva u seniorskoj konkurenciji.

Derbi u Beogradu doneo je ,,Zvezdinoj filijali,, bodove  u igri u kojoj je domaći  tim sve rešio u prvom poluvremenu !

Piroćanci nisu igrali podredjenu ulogu.  Posebno se očekivalo da se ekipa Marka Vidojevića potpuno vrati u meč, posle gola Tolića. Medjutim,  odmah je , primljen treći gol, koji je sigurno uticao na igrače.

U nastavku se igralo drugačije, gosti su delovali organizovanije, ali i tada u završnici nije bilo bolje kreacije. Ekipi Radničkog nedostajao je  Dimitrije Pobulić, u ovom prvenstvu najbolji i najefikasniji fudbaler, kao i Marko Milenković, koji u ekipi  Radničkog pretrči najviše kilometara!  Sve to poremetilo je , inače do sada veoma sigurnu igru pirotskog tima !

Radnički je danas, posle nekoliko godina konačno imao ,,u sastavu ,, sportskog  direktora Dragana Tomševića, koji je  debitovao na ovoj funkciji.  Verujemo da će već u sledećim mečevima  Tomašević, zajedno sa Dragoslavom Jocićem Trefom , koji je najavio saradnju sa nekadašnjim klubom, biti od velike koristi Marku Vidojeviću i fudbalerima !

Glavni sudija meča  Slavko Ostraćanin očigledno ,,ne donosi sreću,,   Radničkom . Sudio  je  u prvom kolu protiv imenjaka iz Kragujevca gde su ,,beli,,  poraženi sa 3:0. Ostraćanin je , inače, ovog puta  sasvim dobro sudio derbi . Stiče se utisak da je u nekoliko navrata prihvatio neke sugestije saradnice Svetlane Bilić, čije su procene, čini se, bile ishitrene!

5. minut Goool Kukuličić 1-0 za Grafičar.

Kukuličić je iskoristio grešku odbrane Radničkog, izašao sam ispred Šuljagića i prebacio loptu preko njega u praznu mrežu.

10. minut odličan centaršut nije iskoristio špic domaćih, njegov šut glavom završio je pored stative

14.minut centarfor Grafičara šutira oštro po zemlji, Šuljagić brani

18. minut slobodan udarac sa ivice šesnaesterca izvodi Vlajković, odbrambeni igrači Grafičara izbacuju loptu u polje

21. minut Tolić šutira sa dvadeset pet metara, lopta završava preko prečke

27. minut Goool Kukuličić 2-0

Kukuličić ulazi sa desne strane u šesnaest metara, šutira oštro po zemlji, lopta završava u Šuljagićevom desnom donjem uglu

31. minut Šuljagić lepom paradom hvata živu loptu koju je iz slobodnog udarca poslao kapiten domaćih

35. minut Strahinja Petrović šutira preslabo za golmana domaćih

36. minut Edou je dugo vukao neko od odbranbenih igrača, sudija je ostao nem

37. minut Gooool! Tolić 2-1

Posle kornera Tolić šutira ka golu, loptu sa gol linije izbacuje igrač domaćih ali ona pogađa drugog igrača domaćih i ulazi u gol

42. minut Gooool! Kukuličić 3-1 za domaće.

Trostruki strelac Kukuličić

45.minut Kraj prvog poluvremena

Radnički je lako primio golove u prvom poluvremenu.

Treba napomenuti da na ovom meču nedostaju dva veoma bitna fudbalera, najbolji strelac Pobulić koji je u dosadašnjem toku prvenstva postigao pet golova i radilica ekipe Milenković

Na početku drugog poluvremena umesto Radivojevića u igru je ušao Spasić

47. minut Vidić odlično šutira sa dvadeset metara, Šuljagić brani

52. minut Spasić šutira iskosa sa desne strane pravo u golmana

65. minut Spasić šutira po zemlji, golman brani

67. minut umesto Ćirkovića u ekipu Radničkog ulazi Mirković

74. minut Petrović šutira, lopta završava pored desne stative

78. minut Manić ulazi umesto Strahinje Petrovića

80. minut fudbaleri Grafičara pogađaju stativu posle slobodnog udarca

90. minut sudija je pokazao nadoknadu vremena od 2 minuta

92. minut kraj utakmice

*Izveštaj sa utakmice, foto i video: Goran Tričković