"Gimnazijalke" poražene na startu prvenstva

15. oktobar 2018. 10:00 Sport Pirot Plus Online

Košarkašice „Gimnazijalca“ su poražene u utakmici 1. kola Prve regionalne ženske lige- jug B od Paraćina rezultatom 56:46.

Košarkašice Gimnazijalca su loše otvorile utakmicu i gošće su rešile prvu četvrtinu u svoju korist 06:13. Zatim su naše košarkašice odlično odigrale drugu i treću četvrtinu i u poslednju deonicu ušle sa prednošću od 38:37. Međutim, iskusnije gošće su preokrenule rezultat u svoju korist i trujumfovale na kraju sa 10 poena razlike. Utakmicu je obeležila povreda Anđele Pavlović pred sam kraj prvog poluvremena.

Iskustvo gošći je presudilo u ovoj uzbudljivoj utakmici, uz konstataciju da je podmlađena ekipa trenera Vladice Ranđelova odlično parirala iskusnim gošćama do 35. minuta. Najefikasnija u timu Gimnazijalca bila je Milica Mančić sa 24 poena.

Seniorke „Gimnazijalca“ utakmicu drugog kola igraju u Svrljigu protiv istoimene ekipe.
Utakmica se igra u subotu 20.oktobra od 17 časova.