Radnički nemilosrdan i u Kupu, het trik Miloša Spasića

31. jul 2016. 19:00 Sport Pirot Plus Online

Podvis: Rudar – Radnički 1:6 (1:3)

Radnički: Kostić, Davidović, B. Mančić, Vasić, Nikolić, Tolić, Petrov, Ristov, M. Mančić Spasić, Stojanović.

Rezerve: Bulajić, N. Mancic, Milić, Djurić

U veoma lošim tehničkim uslovima, na visokoj temperaturi i neravnom terenu malih dimnezija, kombinovani tim Radničkog igra sa Rudarom članom Niške zone Istok. Zbog povreda ne mogu da igraju Stefan Marković i Branislav Pešić. Nemaju pravo nastupa Stefan Čolović, Miloš Ožegović, Miloš Perišić i Stefan Jovanović

,,Beli ,,su otvorili utakmicu na njbolji način. Mladi Miloš Spasić je već u 1. i 13. minutu zatresao mrežu domaćina i doveo goste u vodjstvo sa 2:o. Kvalitetniji tim Radničkog u 20. minutu vodio je sa 3:0. Bio je to treći gol Miloša Spasića.

U 29. minutu dubinska lopta, domaći fudbaler je pobegao odbrani Radničkog i smanjio na 3:1.Gol je postigao Kocić.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene u rezultatu.

Pirotski tim je kao i u prvom delu, odmah na početku zatresao mrežu. Strelac Denis Ristov u 49.minutu, 4:1 za Radnički!

Trener Marjan Živković potom se odlučio za prvu izmenu . Prema informacijama koje ,,iz minuta u minut,, dobijamo od Nenada Jončića, trenera golmana, već u 49. minutu prva izmena . Umesto Nemanje Petrova, u igru je ušao Nemanja Mančić. Nekoliko minuta kasnije i druga izmena. Umesto strelca Denisa Ristova u igru je ušao Ivan Milić.

U 64. minutu golgeter Radničkog, Stefan Šilja Stojanović postiže peti gol za Radnički. U sledećem minutu trener Živkovic umesto Stojanovića u igru uvodi mladog Uroša Djuića.

75. minut Radnički i dalje vodi 5:1

U 78. minutu mladi Nemanja Mančić i na ovoj utakmici upisao se u listu strelaca. Postigao je efektan pogodak, 6:1 za Radnički.

Ekipa Marjana Živkovića zabeležila je još jednu pobedu. Savladati bilo koju ekipu na onakvom terenu i po visokoj temperaturi uz šest golova u mreži protivnika, bilo ko bio, pokazuje da je pirotski tim, igrajući u bilo kom sastavu, dostigao nivo igre koji omogućava dobar rezultat. Svi fudbaleri spremni su da dostignu kvalitet koji traži trener Živković kako bi se izborili za mesto u timu.

Sve čestitke momcima i Stručnom štabu. Radnički je zaista na dobrom putu!

Posle utakmice Marjan Živković nam je kratko rekao da je više nego zadovoljan pobedom svog tima s obzirom na atmosferu i uslove u kojima se igralo.

Bez obzira što uslovi nisu bili normalni za igru , bilo je pretoplo, teren nepogodan, moji fudbaleri su pokazali visok nivo ozbiljnosti u igri i pružili dovoljno da deluju ubedljivo. Ono što me raduje da svi igraju dobro i svi u odredjenom trenutku, prema potrebama igre, zaslužuju poverenje. Zadovoljan sam da imam na raspolaganju tim od 18 fudbalera koji ozbiljno konkurišu za prvih 11. Iznenadilo me i brinulo tokom utakmice ponašanje nekih domaćih igrača. Igrali su nepotrebno grubo! Dobro je da se niko od mojih igrača nije povredio. Čekamo sledećeg rivala u polufinalu u Pirotu, hoćemo dobar rezultat i u Kupu, rekao nam je Marjan Živković, šef Stručnog štaba Radničkog.

Foto i informacije iz Podvisa slao nam je Nenad Jončić, trener golmana Radničkog. Zahvalnost!