AHA Mura Dom kulture FK Radnički Pirot Gimnazija JP "Gradska toplana" JP "Komunalac" JP Vodovod i kanalizacija Karate KK Pirot KMF Pirot NALED obrazovanje ORK Pirot OŠ "8. septembar" Politika Rodoljub Ćirić Tigar ad Uroš Mijalković Vladan Vasić vremenska prognoza zdravstvo ŽKK Gimnazijalac ŽRK Pirot

Radnički nemilosrdan i u Kupu, het trik Miloša Spasića

Podvis: Rudar – Radnički           1:6    (1:3)

Radnički: Kostić, Davidović, B. Mančić, Vasić,  Nikolić, Tolić, Petrov,  Ristov, M. Mančić  Spasić, Stojanović.

Rezerve: Bulajić, N. Mancic,  Milić, Djurić

U veoma lošim tehničkim uslovima, na visokoj temperaturi i neravnom terenu malih dimnezija, kombinovani tim Radničkog igra sa Rudarom članom Niške zone Istok. Zbog povreda ne mogu da igraju Stefan Marković i Branislav Pešić. Nemaju pravo nastupa Stefan  Čolović, Miloš Ožegović, Miloš Perišić i Stefan Jovanović

,,Beli ,,su otvorili utakmicu na njbolji način. Mladi Miloš Spasić je već u 1. i 13. minutu zatresao mrežu domaćina i doveo goste u vodjstvo sa 2:o. Kvalitetniji tim Radničkog u 20. minutu vodio je sa 3:0. Bio je to treći gol Miloša Spasića.

U 29. minutu dubinska lopta, domaći fudbaler je pobegao odbrani Radničkog i smanjio na 3:1.Gol je postigao Kocić.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene u rezultatu.

Pirotski tim je kao i u prvom delu, odmah na početku zatresao mrežu. Strelac Denis Ristov u 49.minutu, 4:1 za Radnički!

Trener Marjan Živković potom se odlučio za prvu izmenu . Prema informacijama koje ,,iz minuta u minut,, dobijamo od Nenada Jončića, trenera golmana, već u 49. minutu prva izmena . Umesto Nemanje Petrova, u igru je ušao Nemanja Mančić. Nekoliko minuta kasnije i druga izmena. Umesto strelca Denisa Ristova u igru je ušao Ivan Milić.

U 64. minutu golgeter Radničkog, Stefan Šilja Stojanović postiže peti gol za Radnički. U sledećem minutu trener Živkovic umesto Stojanovića u igru uvodi mladog Uroša Djuića.

75. minut Radnički i dalje vodi 5:1

U 78. minutu mladi Nemanja Mančić i na ovoj utakmici upisao se u listu strelaca. Postigao je efektan pogodak, 6:1 za Radnički.

Ekipa Marjana Živkovića zabeležila je još jednu pobedu. Savladati  bilo koju ekipu na onakvom terenu i po visokoj temperaturi uz šest golova u mreži protivnika,  bilo ko bio, pokazuje da je pirotski tim, igrajući u bilo kom sastavu, dostigao nivo igre koji omogućava dobar rezultat. Svi fudbaleri spremni su da dostignu kvalitet koji traži trener Živković kako bi se izborili za mesto u timu.

Sve čestitke momcima i Stručnom štabu. Radnički je zaista na dobrom putu!

Posle utakmice Marjan Živković nam je kratko rekao da je više nego zadovoljan pobedom svog tima s obzirom na atmosferu i uslove u kojima se igralo.

Bez obzira što uslovi nisu bili normalni za igru , bilo je pretoplo, teren nepogodan, moji fudbaleri su pokazali visok nivo ozbiljnosti u igri i pružili dovoljno da deluju ubedljivo. Ono što me raduje da svi igraju dobro i svi u odredjenom trenutku, prema potrebama igre, zaslužuju poverenje. Zadovoljan sam da imam na raspolaganju tim od 18  fudbalera koji ozbiljno konkurišu za prvih 11. Iznenadilo me i brinulo tokom utakmice ponašanje nekih domaćih igrača. Igrali su nepotrebno grubo! Dobro je da se niko od mojih igrača nije povredio. Čekamo sledećeg  rivala  u polufinalu u Pirotu, hoćemo dobar rezultat i u Kupu, rekao nam je Marjan Živković, šef Stručnog štaba Radničkog.

Foto i informacije iz Podvisa slao nam je Nenad Jončić, trener golmana Radničkog. Zahvalnost!