17. april 2018. 05:25 Sport Pirot Plus Online

Druga liga– Jug

14.kolo

Jedinstvo 2014 – Majdanpek 3:2 ( 2:1)

Jedinstvo 2014: Kirov, Anja Mladenov, B.Petrović, Stančić ( Nakov), Vasov, Rančić ( Janković), Zemljić, Ana Mladenov, Trajković, Arizanović ( Zlatanov), Najdanović.

Protiv Majdanpeka, fudbalerke Jedinstva upisale su četvrtu pobedu, s kojom su došle na četvrto mesto na drugoligaškom „ Jugu“. Tokom celog meča imale su gol prednosti, da bi tek sredinom drugog poluvremena došle do sva tri boda. Tamara Trajković je dovela naš tim u vođstvo u 14.minutu. Pola sata kasnije, prednost je udvostručila Janja Zemljić sa svoje pozicije, rezantnim šutem sa levog krila i poslala loptu kroz noge „ jedinici“ Majdanpeka Jovani Janković. Za ovaj potez, Staša Rančić ( na slici), joj je predala kapitensku traku, dok je tri minuta kasnije Ivana Petrović smanjila na 2:1, i „ označila“ poluvreme.

Gošće su u nastavku stvorile više prilika i Ivana Petrović je postigla svoj drugi pogodak, za izjednačenje. Ulaskom sa klupe Katarine Zlatanov u 59. minutu, domaće su krenule na sve ili ništa. Kaća je uspela da postigne pobedonosni gol za Jedinstvo, i donela zasluženu radost svojim drugaricama u novim, žutim dresovima.

……………………………..

Izostalo iznenađenje na „Čairu“

Razvojna liga- Jug

20.kolo

Radnički 2012 – Jedinstvo 2014 2:2 ( 2:0)

Jedinstvo 2014: Georgiev, Anja Mladenov, Zlatanov, Vasov, Ivković, Ana Mladenov, Džunić, Popović, Arizanović, Pejčić, Ćirić.

Na pomoćnom terenu sa veštačkom travom u niškom „ Čairu“, mlade fudbalerke Jedinstva nisu posebno respektovale vršnjakinje domaćeg Radničkog, lidera na tabeli Razvojne lige – Jug.Iako su Nišlijke prvo poluvreme rešile u svoju korist sa dva gola razlike, u nastavku su morale da se bore da sačuvaju bod i izbegnu bruku, dok je njihov trener Braca Petrović „ otvorio kladionicu“ još dan ranije, sa „ nekoliko komada“ u našoj mreži.... Međutim, izgleda, da se prevario

Kada su rivalke promenile strane, a sunce u nastavku „ ušlo u oči“ niškom golmanu, situacija se sasvim promenila. Za tri minuta, u 49 - om i 52-om iz penala Anastasija Ćirić je uspostavila ravnotežu, postigavši oba gola za naš tim. Od tog trenutka, nije prestao pritisak pred mrežom Nišlijki.

Ređali su se napadi našeg tima i da nisu Jelena Arizanović i Anastasija Ćirić pogodile stativu, situacija u vrhu tabele sada bi bila malo realnija. Domaće su ostale na vodećoj poziciji sa bodom prednosti u odnosu na izabranice trenera Miladinovića ( 40:39), koje po rasporedu, pauziraju narednog vikenda.

Tekst: Sloba Jovanović