Brodarac i pored pobede nije ubedio Piroćance da je za Evropu! Previsoka pobeda "u igri bez igre"!

29. mart 2017. 11:00 Sport Pirot Plus Online

Pirot: Radnički – Brodarac Beograd 0:3 (0:1)

Radnički: Cvetanović, Mijatović, Djordjević, Vasić, Mijalković, Kostadinović, Stojanov, Barošević, L. Petrović, Ivković, Milošević.

Igrali su i Savić, Nikolić, N. Petrović i Bandić

Rezerve: Savić, Nikolić, Marković, L. Petrović, Cvetković, Bandić.

Na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u toku je 5.minut veoma značajnog meča za domaćina, ali i za goste koji sa Zvezdom i Partizanom ,,jure" prvo mesto i plasman u Ligu Evrope.

10.minut gosti su uputili prvi udarac glavom, bio je to centarfor Babović ali slabo za Cvetanovića.

Interesantno da utakmicu sudi jedan od najboljih srpskih sudija Danilo Grujić iz Niša jedan od saradnika Mazića.

14.minut nema izglednih prilika.

Grujić je pokazao prvi žuti karton domaćem igraču Luki Petroviću.

15.minut gosti preuzimaju inicijativu.

17.minut prva prilika za domaće. Luka Petrović je ušao pred gol gostiju ali je štoper izbacio loptu u korner.

19.minut ponovo Luka Petrović. Šutira glavom iz peterca ali gosti izbacuju u korner.

20.minut centaršut sa desne strane Darko Vasić je glavom okrznuo loptu koja je završila kraj gola. Radnički bolji od mnogo hvaljenog rivala koji za 2 minuta nije imao izglednu akciju. Domaći čak tri!

30.minut u periodu bolje igre gostiju, Babović je šutirao, lopta se odbila od stative udarila u ledja Darka Vasića i završila u mrežu. Prvi šut gostiju i prvi gol.

30.minut Goool Babović 0:1

39.minut ponovo domaći igraju bolje. Gosti iskusniji prekidima na sredini zaustavljaju akcije.

40.minut Ivković slobodan udarac dobar skok Petrovića ali je odbrana gostiju u kojoj je nekoliko visokih igrača zaustavila akciju. Jedan gostujući igrač zbog grubog starta dobio je žuti karton.

45.minut završeno je prvo poluvreme slobodno možemo oceniti nezasluženim vodjstvom Beogradjana. Domaći su imali nekoliko povoljnih prilika gol primili nestašno.

Utisak da ekipa Bratislava Mitrovića može da se suprodstavi vodećoj ekipi Lige. Na strani gostiju je iskustvo i snaga i nažalost po Piroćance i sreća. 0:1!

47.minut Luka Petrović ulazi u 16 metara ispred štopera, kada se očekivao siguran gol, lopta mu je pobegla i završila u rukama golmana gostiju.

Nema promena u timovima.

50.minut korner gostiju lopta odbijedna do Lukića koji šutira daleko od gola

52.minut ošsti utisak da su domaći bolji u polju a da gosti igraju dugim i visokim loptama preskačući sredinu terena

57.minut u jednom kontranapadu Luka Petrović je teže povredio ruku i napustio teren. Ušao je Bandić.

60.minut odbijena lopta na 16 metara Lukić je pogodio desni ugao.

60.minut Goool Lukić 0:2

71.minut sve se smirilo na terenu osim pojedinačnih simuliranja gostujućih igrača. Domaći bez Luke Petrovića bezopasni, gosti zadovoljni ,,lakim"golovima ne menjaju stil. Dugačke lopte, bez igre na sredini terena, čekaju skok visokih napadača ili grešku odbrane domaćih. Od potencijalnog učesnika Lige Evrope očekivali smo da vidimo i kvalitetniju igru!

74.minut Jedan bezazlen sudar beka domaćih Vukote Mijatovića i gostujućeg fudbalera završio se kobno po inače mirnog igrača Radničkog. U sudaru je Mijatović udario rukom protivnika što je bilo dovoljno Danilu Grujiću da mu pokaže crveni karton. Do kraja utakmice brojčano slabiji Radnički nije više imao šanse u meču sa Beograđanima.

Cilj im je opravdao sredstvo. Vode i dalje ,,duvaju" loptu gde se okrenu!!