03. oktobar 2017. 06:08 Sport Pirot Plus Online

Razvojna liga- Jug

6.kolo

Jagodina – „Jedinstvo 2014“ 2:2 ( 1:0)

Pomoćni teren sa veštačkom travom. Gledalaca: 27. Sudija: Marija Miljković ( Jagodina). Strelci: Milanović u 17. i Vujčić u 45. za Jagodinu, Trajković u 41. i Nina Vasov u 57. minutu za Jedinstvo.

Jedinstvo: Georgiev, Zlatanov, Ana Mladenov,Đorđević, N.Vasov, Ivković, Džunić, Janaćijević ( Arizanović), Nakov, Trajković, Pejčić.

Retko zanimljiva utakmica sa dva različita poluvremena u kojoj su svi golovi postignuti iz prekida, uz pomoravski vetar. Bio je saveznik i jednoj i drugoj ekipi, koji je u pravom trenutku „ pomogao“ strelcima, da pogode mrežu.

Jagodinke su povele pogotkom Lidije Milanović sa dvadesetak metara. Naše juniorke se nisu predavale, a Tamara Trajković je imala priliku da izjednači sa penala u 31.minutu. Golman domaćih Anđela Vacić joj je odbranila šut, ali je uspela na početku nastavka, da se iskupi retko lepim pogotkom. Umesto da pokaže na belu tačku zbog igranja rukom domaće igračice u kaznenom prostoru, nesigurna Marija Miljković pomerila je loptu na sedamnaest metara. Trajkovićeva je uz pomoć vetra pogodila Vacićevu u ruke, i lopta je završila u mreži - 1:1.

Iz novog prekida Bojana Vujčić je dovela domaći tim u vođstvo sa 2:1, međutim, ta radost nije im dugo trajala, jer je kapiten Jedinstva Nina Vasov u 57.minutu iz „ slobodnjaka“ poravnjala rezultat na 2:2, što je i realan ishod ove utakmice, u kojoj su naše mlade fudbalerke imale veću terensku inicijativu.

********************************

Zaslužena pobeda Rekovčanki

Druga liga-Jug

5. kolo

Levač – „ Jedinstvo 2014“ 5:0 ( 3:0)

Rekovac – Stadion u SC. Gledalaca 59. Sudija: Slobodan Pešić ( Rekovac).

Jedinstvo: Tolić, N. Jovanović, Stamenović (Stančić), Zemljić, Petrović, Marković, Ristić ( Anja Mladenov), Najdanović, K. Nikolić, Panačić, N. Nikolić.

U simpatičnom mestu od 1.500 stanovnika, poznatom po turističkoj manifestaciji „ Prođoh Levač, videh Šumadiju“ koja se organizuje po tradiciji sredinom jula, svi su na nogama kada je ženski fudbal u pitanju. U ŽFK „ Levač“ je sve potaman. Od klupskog budžeta, koji ne saopštavaju za javnost, prostorija i lepog terena do seniorskkog tima, sastavljenog od fudbalerki iz Jagodine, Kragujevca i niškog Mašinca.

Kao prave profesionalke, Rekovčanke ređaju pobede, sa kojima idu ka ostvarenju cilja, odnosno, plasman u Super ligu Srbije.To pokazuje i „ petica“ koje su postigle protiv našeg tima (Simončić i Sojimirović po 2 i Pavlović 1 gol), u korektnoj igri akterki ove utakmice. Suđenje Pešića, odlično.

U subotu, seniorke ŽFK „ Jedinstvo 2014“ dočekuju Krstaricu iz Prokuplja (14,00), dok u istom terminu, u nedelju, juniorke dočekuju Levač.

Tekst: Sloba Jovanović